Kurs Baristy II stopnia oraz Kurs Alternatywnych Metod Parzenia Kawy

Przez ostatni tydzień, młodzież Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim uczyła się przygotować napoje, których bazą jest kawa espresso. Pod okiem pana Marcina Rusnarczyka - Mistrza Polski Baristów młodzież uczyła się tworzyć różne wzory na cappuccino, np. serca i rozetki. Na puszystej piance powstawały różne wzory i wzorki. Ponadto uczestnicy zdobyli ogólną wiedzę na temat odmian, hodowli i sposobów parzenia kawy. Na zakończenie kursu wszyscy uczestniczący w nim uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia kursu baristy I stopnia oraz kursu alternatywnych metod parzenia kawy.

Kursy odbyły się w ramach projektu "Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi", współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.