Umowa na przebudowę ciągu ulic Basztowej, Strzeleckiej i Placu Katedralnego w Kamieniu Pomorskim podpisana

W dniu 7 września br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim odbyło się podpisanie umowy na przebudowę ciągu ulic Basztowej, Strzeleckiej i Placu Katedralnego w Kamieniu Pomorskim.

W ramach inwestycji, dla podkreślenia zabytkowego charakteru starego miasta, wybudowana zostanie nowa nawierzchnia jezdni z kostki granitowej, ciętej (równa, płaska nawierzchnia), nowe chodniki oraz miejsca parkingowe.

Koszt zadania, w wysokości 4.435.820,00 zł, jest dofinansowany z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 1.973.115,20 zł. Inwestycja będzie realizowana w partnerstwie z Gminą Kamień Pomorski, która współfinansuje zadanie kwotą 877.070,00 zł

Roboty budowlane, które rozpoczną się w najbliższych dniach, mają być zakończone do 7 sierpnia 2022 r.