Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie poznali sztukę carvingu

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie w dniach 10-12 kwietnia 2021 roku odbyły się szkolenia z carvingu. Uczestnikami kursu było 10 uczniów szkoły, którzy pod okiem fachowców i wykwalifikowanych instruktorów poznawali tajniki sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach. Wynikiem wspólnej pracy były fantastyczne dzieła.

Prowadzącymi szkolenia byli wykwalifikowani instruktorzy carvingu pani Dominika Sadowska – Mistrzyni Świata w Carvingu oraz pan Paweł Sztenderski – Mistrz Świata, Vice Mistrz Europy oraz Mistrz Polski w Carvingu.

Celem kursu było zapoznanie kursantów z wiedzą na temat carvingu, przekazanie wiedzy praktycznej jak i teoretycznej z zakresu projektowania i wykonywania dekoracji w owocach i warzywach oraz zachęcenie do ćwiczenia nowych umiejętności z dziedziny carvingu, które mogą zapewnić dalszy rozwój i sukces na rynku pracy.

Projekt „Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie placówek prowadzących kształcenie zawodowe i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.