Nowe granty z Programu Społecznik 2022-2024 przyznane

175 nowych przedsięwzięć z Programu Społecznik2022-2024 czeka na realizację w drugiej połowie roku. W czwartek, 13 czerwca 2024 r. Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ogłosiła listę dofinansowanych projektów. Wśród działań: tematyczne warsztaty, zawody sportowe, społeczne akcje, projekty skierowane do dzieci i młodzieży, a także specjalne działania dla seniorów oraz inicjatywy wspierające integrację. Nie brakuje też projektów związanych z ekologią i promocją zdrowego stylu życia czy integracją.

W Subregionie B obejmującym Miasto Świnoujście, powiaty: goleniowski, gryficki, kamieński łobeski) dofinansowaniem zostało objętych 35 organizacji pozarządowych, w tym 12 organizacji z terenu Powiatu Kamieńskiego.

• 1 miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich Chrząszcze i Wianki w Chrząszczewie – „Pracowite Chrząszcze”
  • 5 miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich Chrząszcze i Wianki w Chrząszczewie – „Powiedz STOP Jednorazówką”
  • 6 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Górczanki w Górkach – „Nasz zielony azyl”
  • 14 miejsce – Stowarzyszenie Aktywni z pasją – „Eko Mikołajki”
  • 16 miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Trzebieszewie – „Poplewimy, posadzimy, wiejskie jadło przyrządzimy!”
  • 18 miejsce – Klub Sportowy Wyspa – „Bieg Wikinga – Wolin 2024”
  • 20 miejsce – Stowarzyszenie dla Gminy Golczewo – „Kwietne dywany i eko domki – RAZEM upiększamy naszą przestrzeń”
  • 22 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Łukęcinie – „Ekologiczny Festiwal Kuchni Polsko-Ukraińskiej”
  • 23 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Ko-bitka z Ładzina – „Kiszonki do kieszonki – warsztaty międzypokoleniowe”
  • 25 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Trzebieszewie – „Święto plonów w Trzebieszewie”
  • 29 miejsce – Stowarzyszenie Przyjaciół Powiatu Kamieńskiego – „EKO DZIAŁAMY – O TERENY ZIELONE DBAMY”
  • 32 miejsce – Stowarzyszenie Działamy dla Wspólnego Rozwoju Ronicy – „Magnoliowa okolica”

Gratulujemy Społecznikom, którym udało się pozyskać dofinansowanie🫶.