Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim na praktykach zawodowych w Maladze

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, od dwóch tygodni przebywają w Maladze na praktykach zawodowych, w ramach mobilności zawodowej projektu Erasmus+.


A tak pisze w swojej relacji opiekunka młodzieży, wicedyrektor Anna Jurewicz: W mieście pełnym historycznych zakątków takich jak Alcazaba, jedna z największych mauretańskich fortec w Andaluzji, czy zamek Giblarfaro – skąd roztaczają się jedne z najpiękniejszych widoków na całe miasto. Mieliśmy możliwość zwiedzenia tych miejsc wraz z rzymskim teatrem i starym miastem stworzonym do spacerowania. Jesteśmy w mieście Pabla Picassa, wiec w centrum znajduje się również bardzo polecane muzeum poświecone malarzowi i jego twórczości. Wiele elementów sprawia że Malaga jest dla nas wyjątkowa, ale oprócz zabytków  dobrze jest nam cieszyć się słonecznym dniem na miejskiej plaży La Malagueta. W drugim tygodniu obyliśmy wycieczkę do Granady w mieście, które znajduje się u stóp gór Sierra Nevada we wschodniej Andaluzji. Zauważyliśmy, że Granada posiada niepowtarzalny arabski klimat. Tutejsza gastronomia, rzemiosło i urbanistyka zostały naznaczone przez przeszłość miasta. Podczas wycieczki zwiedzaliśmy jedną z ważnych dzielnic Granady - el Albaicin, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO razem z Alhambrą i przepięknymi ogrodami Generalife. Przed nami jeszcze dwa tygodnie zdobywania wiedzy w naszych dziedzinach nauki oraz zwiedzanie pięknej Malagi.

Pozdrawiamy