Poznaliśmy mistrzynie i mistrzów szkół średnich w szczypiorniaku

We wtorkowe przedpołudnie wyłoniono najlepsze drużyny szkół ponadpodstawowych w Mistrzostwach Powiatu Kamieńskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w ramach Licealiady 2023/2024.

Do turnieju, którego organizatorem było Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim zgłosiły się trzy drużyny uczennic i uczniów reprezentujących szkoły: Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie.

Po rozegraniu sześciu emocjonujących spotkań poznaliśmy mistrzynie oraz mistrzów, a zostali nimi uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, których opiekunem jest pan Jacek Jarema. Zwycięzcy turnieju uzyskali awans na kolejny szczebel rozgrywek, który odbędzie się w dniach 26-27 marca br. w Nowogardzie.

Wyniki:
Kategoria Dziewcząt:

• Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie 1 : 2
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie 3 : 2
  • Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim 0 : 0

Klasyfikacja Końcowa:
I miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim
II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie
III miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim

Kategoria Chłopców:

• Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim - Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie 1 : 3
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim - Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim 1 : 2
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim 3 : 5

Klasyfikacja Końcowa:
II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie

Wszystkie zespoły z rąk pana Marka Szymańskiego, Powiatowego Koordynatora Imprez Sportowych w Kamieniu Pomorskim otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz statuetki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.

Dziękujemy za pomoc w organizacji zawodów pani Małgorzacie Kołodziejczyk, a także dziękujemy panu Mateuszowi Krzemieniowi, reprezentującego Zachodniopomorski Związek Piłki Ręcznej w Szczecinie za sędziowanie zawodów.

Gratulujemy zawodnikom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!