Uroczyste otwarcie Regionalnego Pogotowia Kryzysowego w Kamieniu Pomorskim

W dniu 03 października 2023 roku  odbyło się uroczyste otwarcie Regionalnego Pogotowia Kryzysowego w Kamieniu Pomorskim.

Starosta Kamieński Józef Malec przywitał zaproszonych gości oraz podziękował za ogromne wsparcie i życzliwość przy realizacji inwestycji wszystkim, którzy mieli jakikolwiek udział w planowaniu, przygotowaniu i realizacji powstania Regionalnego Pogotowia Kryzysowego.

Głos zabrał również Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim oraz zaproszeni goście którzy w swoich wystąpieniach gratulowali i wyrażali swoje uznanie dla działań samorządu. Następnie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi.

Regionalne Punkty Kryzysowe są częścią projektu realizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego wspólnie z siedmioma powiatami: Drawskim, Kołobrzeskim, Sławieńskim,  Myśliborskim, Stargardzkim, Świdwińskim, Wałeckim.

To właśnie w tych miejscach osoby, które doświadczyły nagłego kryzysu emocjonalnego lub są w jego trakcie, otrzymają odpowiednie, właściwie dostosowane wsparcie. Jest to o tyle ważne, ponieważ pomoc udzielona natychmiastowo jest w stanie zapobiec dalszym konsekwencjom trwającego kryzysu. Pomoc udzielana w punkcie jest bezpłatna. Dodatkowo, dzięki powołaniu zespołów mobilnych, pomoc udzielana jest również poza punktem np. w miejscu zamieszkania osoby doznającej kryzysu.

Biorąc pod uwagę współczesne realia związane z brakiem dostępu do tego typu pomocy bardzo ważne jest, aby mieszkańcy w najtrudniejszych chwilach swojego życia mogli otrzymać szybką                                                 i profesjonalną pomoc.

W związku z powyższym serdecznie zapraszamy i zachęcamy do kontaktu z zespołem Regionalnego Pogotowia Kryzysowego w Kamieniu Pomorskim, ul. Szpitalna 10 od poniedziałku do piątku w godzinach od 08.00 do 20.00.  Możliwy jest również kontakt telefoniczny: 690 665 907.