Uczniowie rozpoczęli nowy rok szkolny 2023/2024

Uczniowie z Powiatu Kamieńskiego rozpoczęli nowy rok szkolny. Po dwumiesięcznym odpoczynku od nauki czeka ich dziesięć miesięcy wytężonej pracy. To czas na przyswojenie nowej wiedzy, zdobycie cennych doświadczeń i ciekawych znajomości.

To już jest koniec – mogliby powiedzieć wszyscy uczniowie powracający do szkolnych ławek po dwumiesięcznej przerwie od obowiązków związanych z nauką. Koniec wakacji oznacza oczywiście początek nowego roku szkolnego, który w tym roku wyjątkowo nie rozpoczął się 1 września. Dla niektórych będzie to wyjątkowy rok, ponieważ dopiero rozpoczynają swoją przygodę szkolną, a inni od września do czerwca po raz ostatni w swoim życiu będą nazywać się uczniami. Niewątpliwie zarówno dla jednych, jak i dla drugich, będzie to czas wytężonej nauki, który jednak z pewnością przyniesie także chwile na zawieranie nowych znajomości i zbieranie cennych doświadczeń.

Nowy rok szkolny niesie wiele dni nauki, ale nie może zabraknąć również czasu na odpoczynek. Młodzież zapewne najbardziej zainteresowana jest liczbą dni, podczas których nie będą musieli chodzić do szkoły. Licząc do końca przyszłorocznych wakacji, nadchodzący rok szkolny będzie miał 180 dni wolnych od nauki. W tę liczbę wliczone są weekendy, święta oraz ferie. Już powrót do szkoły jest bardzo łaskawy dla uczniów, którzy szkolne ławki po raz pierwszy zobaczyli dopiero 4 września. Pierwszym dniem wolnym od nauki, pomijając weekendy, będzie środa 1 listopada, na kiedy przypada święto zmarłych.

W uroczystościach rozpoczęcia roku szkolnego uczestniczyli: pan Józef Malec, Starosta Kamieński; pan Bogdan Czaplicki, Członek Zarządu Powiatu w Kamieniu Pomorskim; pan Bogdan Wilkowski, Członek Zarządu Powiatu w Kamieniu Pomorskim oraz pani Krystyna Gogacz, Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.