Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach informuje, że ciągle realizowane są badania kolonoskopowe w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pn. „Badania profilaktyczne w kierunku wczesnego wykrycia raka jelita grubego w powiatach gryfickim i kamieńskim”. Projekt trwa do września 2023 roku i można na bieżąco zapisywać się na wykonanie tego badania, bez skierowania od lekarza. Terminy są nieodległe, a badania wykonywane w soboty.

Bezpłatne badania kolonoskopowe dla:

1. osób w wieku 50- 65 lat, bez objawów raka jelita grubego,
  2. osób w wieku 40- 65 lat, bez objawów raka jelita grubego, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego 1-go stopnia u którego rozpoznano raka jelita grubego,
  3. osób w wieku 25- 65 lat, z potwierdzonym obciążeniem genetycznym HNPCC lub FAP.

Wydawany jest bezpłatnie preparat do przygotowania do badania kolonoskopowego do odbioru po zaplanowaniu badania.

Rejestracja w Pracowni Endoskopowej Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach tel. 91-384-20-61 w.440 (I piętro budynku szpitala) po wypełnieniu dokumentów zgłoszeniowych dostępnych też na stronie: