Uroczystości upamiętniające 78. Rocznicę Forsowania Odry – udział delegacji z powiatu kamieńskiego

W sobotę  22 kwietnia br. w Gozdowicach i Starych Łysogórkach, odbyły się uroczystości 78. Rocznicy Forsowania Odry. W pierwszej części uroczystości uczestnicy zebrali się pod Pomnikiem Sapera w Gozdowicach gdzie zostali powitani przez Burmistrza Mieszkowic – Andrzeja Salwę i Wojewodę Zachodniopomorskiego – Zbigniewa Boguckiego, u podnóża pomnika złożone zostały wiązanki okolicznościowe. Następnie wzięli udział we mszy św. Polowej na Cmentarzu I Armii Wojska Polskiego. Po mszy świętej okolicznościowe przemówienia wygłosili Burmistrz Mieszkowic-Andrzej Salwa, Poseł na Sejm- Michał Jach, Poseł na Sejm- Grzegorz Napieralski, Wojewoda Zachodniopomorski- Zbigniew Bogucki, list od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego- przeczytał Artur Nycz, Starosta Gryfiński- Wojciech Konarski i Prezes Zachodniopomorskiego Zarządu Związku Kombatantów RP i BWP w Szczecinie – Henryk Krudos.

W uroczystościach uczestniczyli kombatanci RP i BWP koło Kamień Pomorski z udziałem pocztu sztandarowego III Oddziału Związku Spadochroniarzy.

Apelem poległych i salwą honorową zakończyły się oficjalne uroczystości na Cmentarzu Wojennym I Armii Wojska Polskiego.

Starosta Kamieński serdecznie dziękuje za udział naszych reprezentantów w powyższej uroczystości, a szczególne podziękowania kieruje do Prezesa III Oddziału Związku Polskich Spadochroniarzy Zbigniewa Jeszka za organizacje wyjazdu.