Solidarni z Ukrainą

Dzień 24 lutego 2022 roku przejdzie do historii, jako brutalny napad Rosji na suwerenny kraj - Ukrainę.

To co nie powinno się zdarzyć, niestety się wydarzyło. Sąsiad napadł na sąsiada aby zrealizować swoje wielkomocarstwowe zapędy. Giną młodzi ludzie, żołnierze, którzy zostali oderwani od swoich rodzin i codziennych zajęć. Giną cywile, w tym bezbronne dzieci. Na naszych oczach, dokonuje się gehenna narodu ukraińskiego.

Świat zareagował potępieniem i sankcjami wobec administracji Putina. Dzisiaj wszyscy jednoczymy się w pomocy uchodźcom z Ukrainy. Okażmy nasze dobre serce i wymierną pomoc wszystkim, którzy tego będą potrzebowali.

Rada Powiatu Kamieńskiego , na posiedzeniu w dniu 24.02.2022 roku jako jeden z pierwszych samorządów w kraju, podjęła 2 uchwały:

- w sprawie wyrażenia solidarności z Ukrainą,

- w sprawie przystąpienia Powiatu Kamieńskiego do Konwentu Współpracy Samorządowej Polska-Ukraina.

Treść ww.uchwał znajdą Państwo w załącznikach.