Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica z akredytacją Erasmusa

Miło nam poinformować, iż Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim uzyskał Akredytację Erasmusa w sektorze Kształcenie i szkolenie zawodowe na lata 2021 - 2027. Podpisana umowa gwarantuje Szkole ponad 57.000,00 euro na realizację do 30 listopada 2022 roku projektu.

– Uzyskanie Akredytacji Erasmusa nie byłoby możliwe bez wielkiego zaangażowania i ogromnej pracy wykonanej przez pracowników Szkoły, za co bardzo serdecznie Im dziękuję – mówi Jacek Golusda, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim.

Erasmus+ jest programem Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu. Jego celem jest wspieranie uczniów, studentów, nauczycieli, wykładowców i wolontariuszy w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. Wraz z nową perspektywą finansową Unia Europejska zamierza m.in. zapewnić wszystkim młodym ludziom dostęp do edukacji i szkoleń jak najwyższej jakości, umożliwić osobom uczącym się łatwe przemieszczanie się między systemami edukacji w różnych krajach, a także dać im możliwość znalezienia pracy w całej Europie.