29-04-2008

Konkurs wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym

To już VIII eliminacje powiatowe konkursu wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym, który jak co roku cieszył sie ogromnym zainteresowaniem i frekwencją uczestników.

Konkurs zorganizowała kamieńska policja pod patronatem Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim. Do udziału zgłosiło się 12 zespołów trzy osobowych ze szkół podstawowych i 7 ze szkół gimnazjalnych. Uroczystość rozpoczął mł. insp. Krzysztof Targoński-Komendant Powiatowy Policji w Kamieniu Pom. i z-ca Starosty Marek Kawa, życząc wszystkim miłej zabawi i rywalizacji fair - play. Obecni byli także przedstawiciele samorządów lokalnych, ksiądz dziekan i lokalne media.

Uczniowie najpierw wykazali sie wiedzą przepisów ruchu drogowego w teście wiedzy, który był częścią teoretyczną konkursu. Kiedy już dzieci napisały test zmierzyły się ze sobą w następnej konkurencji jaką był tor przeszkód przygotowany przez policjantów ruchu drogowego na stadionie miejskim. Tutaj sędziowie oceniali technikę jazdy, sprawność fizyczną uczestników i umiejętności pokonywania przeszkód. Konkurencję dzieci pokonywały na policyjnych rowerach. Każdy uczestnik jechał w kasku, który jest nieodzownym elementem służącym do bezpiecznego poruszania się na rowerze.

Drużyny oceniane były łącznie za test i tor przeszkód. Komisja sędziowska w skład ,której wchodzili emerytowani funkcjonariusze policji zaskoczeni wysokim poziomem zawodników mieli trudne zadanie wyłonienia najlepszych. Zdecydowanie bezkonkurencyjna okazała się Szkoła ze Świerzna, która w dwóch kategoriach objęła prowadzenie. II miejsca zajęła Szkoła Podstawowa ze Stuchowa i III miejsce Szkoła Podstawowa z Międzyzdrojów. W kategorii szkół gimnazjalnych II zaszczytne miejsce zdobyło Golczewo a III Dziwnów. Zwycięzcy pierwszych miejsc otrzymali rowery, drugich miejsc kaski i mp4 a trzecich miejsc sportowe torby i plecaki, dodatkowo zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i puchary. Ksiądz dziekan poświęcił rowery i pożyczył dzieciom bezpiecznej jazdy. W tym konkursie nie było jednak przegranych każdy uczestnik otrzymał prezent. Nagrody ufundowały gminy i sponsorzy, którzy jak co roku swoją hojnością zadbali o uśmiech na twarzy każdego dziecka. Nie zabrakło też smacznej grochówki,pączków, drożdżówek i innych słodkości.

Zwycięscy będą teraz walczyli w finale wojewódzkim a my będziemy za nich trzymać kciuki.
Sierż. Marta Pierko

Zespół Prasowy KPP Kamień Pomorski

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia