28-04-2008

Zakończenie kursu Roku Zerowego z przedmiotu matematyka dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Kamieński - umowa o współpracy

Dobiegły końca dodatkowe zajęcia kursu Roku Zerowego z przedmiotu matematyka dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych prowadzonych przez Powiat Kamieński, zorganizowane nieodpłatne dzięki przychylności władz Akademii Górniczo – Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Zajęcia, przeznaczone dla młodzieży drugich i trzecich klas liceum i technikum, prowadzili wytypowani przez organ prowadzący i zaakceptowani przez władze uczelni, nauczyciele matematyki ze szkół powiatowych – p. Henryka Palusińska w Wolinie i p. Jarosław Boboryko w Kamieniu Pomorskim. Kurs Roku Zerowego obejmował 30 godzin lekcyjnych – wg programu opracowanego przez kadrę naukową AGH.

Grupy kursowe utworzono w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim (dla uczniów LO oraz uczniów szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim) oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie (dla uczniów szkół wchodzących w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie).

Wszyscy uczniowie, którzy w roku akademickim 2007/2008 uczestniczyli w kursie Roku Zerowego, otrzymali stosowne zaświadczenia wystawione przez Dział Nauczania Akademii Górniczo – Hutniczej, które wręczył im Starosta Kamieński Paweł Czapkin na spotkaniu w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim w dniu 18 kwietnia 2008 r. oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie w dniu 25 kwietnia 2008 r.

Akademia Górniczo-Hutnicza – to jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce, jak również na świecie. Niemalże dziewięćdziesięcioletnia historia uczelni – to również kontynuacja tradycji powołanej uchwałą Rady Ministrów z dnia 8 kwietnia 1919 r. Akademii Górniczej w Krakowie. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, a w języku angielskim – AGH University of Science and Technology, znana jest i ceniona na całym świecie, co znajduje potwierdzenie w osiąganych wynikach kształcenia studentów i „popycie” na fachowców opuszczających mury tej szacownej instytucji.


Janina Krzysztofik

Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia