04-10-2020

Zawodnicy biegali i zbierali pieniążki dla Nadii Ostrowskiej

W niedzielny poranek odbył się przedostatni bieg w ramach VI edycji Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Tym razem zawodnicy walczyli na najdłuższym dystansie, który wynosi 21 kilometrów i 97 metrów.

Punktualnie o godzinie 10:00  sędzia główny zawodów pan Jerzy Janawa dał komendę "Start", a czterdziestu jeden zawodników pomknęło do Korzęcina, gdzie znajdowała się nawrotka oraz punkt nawadniania przygotowany przez OSP Dziwnów. Wielu zawodników potwierdziło, iż dzisiaj warunki atmosferyczne sprzyjały bieganiu, czego efektem był poprawiony wynik z pierwszego biegu, który odbył się w czerwcu br.

Po biegu wszyscy zawodnicy spotkali się w Ogrodzie Bosmana Mini Zoo, gdzie odbyło się podsumowanie dzisiejszego startu. Następnie zawodnicy przemieścili się do Dziwnowa, gdzie odbył się Festyn w ramach, którego zbierano pieniążki dla Nadii Ostrowskiej. Należy dodać, iż zawodnicy podczas DLB zebrali kwotę 1.200,00 złotych.

Wyniki najlepszych zawodniczek półmaratonu:
I miejsce - Dorota Kowalska, KB Kamień Pomorski, czas 01:42:41
II miejsce - Weronika Bysiak, Kamień Pomorski, czas 01:48:06
III miejsce - Barbara Wojciechowska, Międzywodzie, czas 01:51:53

Wyniki najlepszych zawodników półmaratonu:
I miejsce - Arkadiusz Borysiuk, KB Kamień Pomorski, czas 01:22:58
II miejsce - Łukasz Szymański, Pobierowo, czas 01:24:03
III miejsce - Przemysław Troszczyński, Bracia Troszczyńscy Łukęcin, czas 01:28:45


Wszystkim zawodniczkom oraz zawodnikom dziękujemy za udział w piątym biegu Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Podziękowania kierujemy także do OSP Dziwnów oraz pana Stanisława Mączki, właściciela Ogrodu Bosmana Mini ZOO.
Tegoroczna Dziwnowska Liga Biegowa odbywa się dzięki Programowi Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski
#PomorzeZachodnie, #ProgramSpołecznik,#społecznik, #KARR

(kliknij na zdjęcia!)

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia