27-09-2020

Uczniowie i nauczyciele poznali tajniki parzenia kawy

Przez ostatnie dni w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim oraz w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie unosił się aromat palonej kawy, bowiem uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli w kursie baristy prowadzonym przez Mistrza Polski Baristów, pana Marcina Rusnarczyka.

W dniach 22-23 września br. dwudziestu uczniów kamieńskiej szkoły poznało techniki prawidłowego przygotowania kawy w ramach kursu baristy I stopnia. Natomiast w kolejnych dniach nauczyciele uczestniczyli w kursie baristy I stopnia, kursie baristy II stopnia oraz kursie alternatywnych metod parzenia kawy.

Zarówno uczniowie jak i nauczyciele uzyskali nowe kwalifikacje zawodowe, które pomogą w pracy zawodowej.

Kursy odbyły się w związku z realizacją projektu "Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja , Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego programu Operacyjnego Województwa zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

(kliknij na zdjęcia!)

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia