10-09-2020

Zakończyli kurs kelnerski

W dniach 8-9 września br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie odbył się kolejny 16 godzinny kurs kelnerski prowadzony przez pana Rafała Wragę. 

Młodzież zapoznała się z najważniejszymi zasadami związanymi z pracą kelnera m.in. przeanalizowała: wygląd i prezencję kelnera, poznała cechy osobowe dobrego kelnera,  kulturę obsługi gości przy stole, znaczenie znajomości karty menu i karty win, podawanie kart menu. Uczyła się również przygotowywać salę konsumencką w tym zastawy stołowej do podawania dań i napojów.  Poznała techniki nakrywania stołów bielizną stołową oraz zasady dekorowania stołu.

Kurs realizowany był w ramach projektu "Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja , Działanie 8.6 Wsparcie szkół i placówek prowadzących kształcenie zawodowe, Regionalnego programu Operacyjnego Województwa zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.
 

(kliknij na zdjęcia!)

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia