16-06-2020

Kolejna grupa uczniów poznała tajniki ręcznego wyrobu czekolady i pralin

We wtorek 16 czerwca br. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbył się kolejny kurs zawodowy "Ręcznego Wyrobu Czekolady i Pralin". Dziesięcioosobowa grupa uczniów samodzielnie wykonali kruche i delikatne czekoladowe praliny w rozmaitych kształtach o zaskakujących i klasycznych smakach.

Kurs prowadziła pani Ewa Drzewicka, która jest Wicemistrzynią Europy w Cukiernictwie, a także od lutego 2020 roku Mistrzyni Olimpijska IKA Olympiade der Koche Stuttgart.

Na zakończenie kursu uczniowie podeszli do egzaminu, który zdali śpiewająco, a tym samy zdobyli certyfikaty potwierdzające zdobycie kwalifikacji zawodowej w ręcznym wyrobie czekolady i pralin.

Kurs odbył się w związku z realizacją projektu "Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie placówek prowadzących kształcenie zawodowe i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

(kliknij na zdjęcia!)