15-06-2020

Uczniowie poznali tajniki ręcznego wyrobu czekolady i pralin

Po kilku dniach przerwy uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim uczestniczyli w dziesięciogodzinnym kursie zawodowym "Ręczny Wyrób Czekolady i Pralin". Pod czujnym okiem instruktora pani Ewy Drzewickiej, Wicemistrzyni Europy w Cukiernictwie uczniowie samodzielnie wykonali kruche i delikatne czekoladowe praliny w rozmaitych kształtach o zaskakujących i klasycznych smakach, a także nauczyli się profesjonalnie temperować czekoladę i wylewać nią różne formy.

Na zakończenie kursu uczniowie otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobycie kwalifikacji zawodowej.

Już jutro kolejna grupa uczniów będzie mogła spróbować swoich sił z czekoladą, natomiast w środę w kursie udział wezmą nauczyciele.

Kurs odbył się w związku z realizacją projektu "Powiat Kamieński szkolnictwem zawodowym stoi", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytet VIII Edukacja, Działanie 8.6 Wsparcie placówek prowadzących kształcenie zawodowe i osób dorosłych uczestniczących w pozaszkolnych formach kształcenia zawodowego, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

(kliknij na zdjęcia!)