29-11-2019

Konkurs wiedzy o HIV i AIDS pod patronatem Starosty Kamieńskiego

Z okazji Światowego Dnia Walki z AIDS, który przypada 1 grudnia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kamieniu Pomorskim zorganizował 28 listopada 2019r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim konkurs wiedzy o HIV i AIDS dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Honorowym patronatem Konkurs objął Starosta Kamieński i ufundował nagrody dla uczestników.

I miejsce - Julia Bączek z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie
II miejsce - Dominika Masalska z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego
w Kamieniu Pomorskim
III miejsce - Klaudia Stanisławska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie

W konkursie wzięło udział 8 uczniów z 3 szkół ponadpodstawowych (Liceum Ogólnokształcące im. B. Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach, Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie). Celem konkursu było zwiększenie świadomości dotyczącej ryzykownych zachowań w zakresie zakażeń HIV, pogłębienie wiedzy nas temat HIV/AIDS. Przeprowadzony konkurs wykazał, iż młodzież posiada dużą wiedzą z zakresu profilaktyki HIV i AIDS, co zostało potwierdzone w testach. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze.

Antonina Kawecka
Starszy asystent
Stanowisko Pracy ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia

 

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia