17-10-2019

KONFERENCJA O ZDROWYM ŻYWIENIU

 

17 października 2019 roku, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego, odbyła się konferencja poświęcona zdrowemu odżywianiu. Konferencję zorganizowało Krajowe Stowarzyszenie Pomocy Szkole wraz z Starostwem Powiatowym w Kamieniu Pomorskim.
W konferencji wzięli udział dyrektorzy szkół i przedszkoli oraz nauczyciele z terenu Powiatu Kamieńskiego. Zebranych przywitała pani Zofia Grzebisz – Nowicka - Przewodnicząca Krajowego Stowarzyszenia Szkole informując zebranych o celach przyświecających organizatorom tego spotkania. Poinformowała także uczestników konferencji o szerokim zasięgu działań Krajowego Stowarzyszenia Pomocy Szkole w zakresie propagowania zdrowego żywienia i stylu życia – podobnych konferencji stowarzyszenie zorganizowało już kilkadziesiąt , w różnych miejscowościach na terenie całego kraju. Po wystąpieniu pani Przewodniczącej rozpoczął się wykład pani Aleksandry Cichockiej- dietetyczki, autorki wielu książek i wydawnictw naukowych, pracownika naukowego Instytutu Żywności i Żywienia. Wykład dotyczył zdrowego stylu życia, zasad zdrowego żywienia, a także znaczenia produktów mlecznych w diecie dzieci i młodzieży. Po wykładzie rozpoczęła się dyskusja uczestników oraz prezentacja dobrych praktyk. Sponsorem wydarzenia była Firma Bakoma  – producent galanterii mlecznej, która zorganizowała degustację swoich wyrobów. Wszyscy uczestnicy otrzymali także materiały dydaktyczne do wykorzystania w swoich placówkach.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia