25-09-2019

POWIATOWY PIKNIK RODZINNY ZA NAMI

Równolegle do zawodów strażackich rozegrane zostały zawody sportowe w ramach projektu "Niech lekiem będzie sport" na który, pozyskano środki z programu marszałkowskiego „Społecznik” na lata 2019-2021. W turnieju piłki nożnej wzięło udział 16 młodych piłkarzy, zwyciężył zespół „Easy Win”

O godzinie 12:00 na scenie rozpoczęły się występy artystyczne i prezentacje gmin. W tej części wystąpiły Stuchowianki, reprezentujące gminę Świerzno, Ostromice Kapela z Wolina, Relax z Kamienia Pomorskiego, zespół Szkwał z Dziwnowa, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej ,,Rozśpiewane Golczewo”, grupa teatralno- kabaretowa Dystans, również z Golczewa, Pati Blues z Międzyzdrojów, uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim z Dworem Krzywoustego oraz Kasia Stryczek - podopieczna Kamieńskiego Domu Kultury.

Punktualnie o godzinie 15:00 - Starosta Józef Malec w towarzystwie samorządowców z Powiatu Kamieńskiego, powitał wszystkich uczestników naszej uroczystości, życząc udanej zabawy. W dalszej kolejności w programie artystycznym zaprezentowały się: Orkiestra Red Swing Low z Gryfic, Zespół Wokalny Klubu Marynarki Wojennej Riwiera z Gdyni, Szkoła Tańca KEEP, Klub Tańca Sportowego Focus. Ilość artystów występujących na scenie sprawiła, że prowadzący imprezę Jarosław Marendziak musiał pilnować, aby wszyscy trzymali się z góry ustalonego planu. O 18:45 na scenie pojawili się Specyficzni, którzy mocnym rockowym brzmieniem rozgrzali kamieńską publiczność, przygotowując ją do koncertu gwiazdy wieczoru, którą była formacja Red Lips. Joanna Lazer, jeszcze w piątek występowała na deskach polsatowskiego „Tańca z Gwiazdami”, a już w sobotę zaczarowała swoim występem, kamieńską widownię. Koncert miał też znakomitą oprawę wizualną, dzięki Mati Art ze Świnoujścia. Dużo wrażeń dostarczył widzom pokaz laserów, po których czekał na wszystkich występ jeszcze jednego zespołu Maxel – grającego muzykę disco - polo. Impreza zakończyła się zabawą pod chmurką w oprawie muzycznej DJ Matiego.

Wszyscy którzy spędzili z nami sobotnie popołudnie i wieczór mogli skorzystać z wielu atrakcji. Dziękujemy wszystkim, którzy te atrakcje przygotowali: Parkowi Miniatur i Kolejek z Dziwnowa, zapaśnikom z klubu Wiking Wolin, Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych z Benic, Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica z Kamienia Pomorskiego, Państwowej Straży Pożarnej z Kamienia Pomorskiego, Stowarzyszeniu Sercem dla Regionu, Powiatowemu Urzędowi Pracy w Kamieniu Pomorskim, Polskiemu Związkowi Emerytów Rencistów i Inwalidów  koło w Kamieniu Pomorskim, Gminnemu Centrum Kultury,Sportu i Rekreacji w Wolinie. Podziękowania kierujemy również do gmin z Powiatu Kamieńskiego za aktywny udział w naszej imprezie. Uświetniły ją również swoją obecnością stowarzyszenia: Centrum Słowian i Wikingów Wolin- Jomsborg - Wineta i Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną koło w Kamieniu Pomorskim. Wdzięczni jesteśmy za wsparcie firmom, instytucjom i osobom prywatnym, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Są nimi: Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Artur Łącki - Hotele Gryf, Miejski Ośrodek Sportu i Kultury w Dziwnowie',  Hotel Aurora Family & SPA - Państwo Teresa i Mirosław Tyszkiewicz, Stanisław Sapała Aliant – Agencja nieruchomości, Pani Joanna Rucińska - Salon Sukien Ślubnych Afrodyta z Kamienia Pomorskiego, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim, CIASTKARNIA PIEKARNIA ŻELEK Z KAMIENIA POMORSKIEGO, Ryby Zubowicz, POMREANIA BROKERS, LEONARDO PRACOWNIA URODY KAMIEŃ POMORSKI, BUDNEX - FIRMA DEWELOPERSKA, Madama z Golczewa, ATHINA - BIO PRODUKTY TORF – KORA – PALETY Sp.z o.o. , Bojzan Dariusz Zakład Piekarniczo - Cukierniczy Międzywodzie, BALTICUS - apartamenty w Międzyzdrojach, OŚRODEK WCZASOWY WIELKI BŁĘKIT w Łukęcinie, DANUTA OMELAŃSKA - ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI, ZAKŁAD INSTALATORSTWA ELEKTRYCZNEGO EUGENIUSZ BRZOSTEK Z WYSOKIEJ KAMIEŃKSKIEJ , Bank Spółdzielczy w Wolinie , REUS Państwo Dorota i Allan Roil - producent artykułów papierowych, higienicznych i opakowań tekturowych, FARMER z Rurzycy – Kazimierz Szczęsny, Pistacchio Ice & Coffee z Kamienia Pomorskiego, Sołtys Chrząszczewa Pan Bogdan Klamborowski, Sołtys  Jarszewa – Pani Jolanta Materka, Hurtownia WOKAVIT Państwo Ewa i Waldemar Woźniak, SPEED TRUCK OSTROMICE - Dariusz Gajo, Pan Henryk Bysiak, USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE Państwo Ewa i Artur Studzińscy, Sebastian Ligęza, KRAINA ZABAW z Marianowa, SKLEP SPORTOWY 4F Rafał Ujazda, CHONO TU – Adrian Majewski, Hurtownia Adamiak - Jerzy Adamiak.

Dzięki współpracy, zaangażowaniu i ofiarności wymienionych osób, firm i instytucji mogliśmy wspólnie świętować nasze 20 - te urodziny .Mamy nadzieję, że pogoda, dobre jedzenie oraz wspaniała muzyka przypadły Państwu do gustu i dobrze się z nami bawiliście.

Na zakończenie dziękujemy wszystkim zaangażowanym pracownikom Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim oraz radnym, którzy nam pomogli w organizacji pikniku. Jeszcze raz, serdecznie dziękujemy za to co było i już dziś zapraszamy do współpracy w kolejnych latach.

Zdjęcia Piotr Kiersztyn

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia