24-09-2019

Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolinie uzyskuje awans na kolejny szczebel rozgrywek w piłce nożnej

We wtorek 24 września br. na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Piłce Nożnej, tym samym chłopcy z klas VII-VIII rozpoczęli rywalizację sportową  w roku szkolnym 2019/2020.

Do turnieju zgłosiły się cztery zespoły: Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie, Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie.

Po rozegraniu sześciu spotkań poznaliśmy tegorocznego Mistrza Powiatu Kamieńskiego w Piłce Nożnej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2019/2020. Najlepszą drużyną okazali się młodzi piłkarze z Wolina, których opiekunem jest pani Kamila Matecka. Tym samym Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie uzyskała awans do Regionu "B", który odbędzie się w 2020 roku.

Wyniki:
•    Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie 0 : 4 (0 : 1)
•    Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie - Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach 0 : 4 (0 : 2)
•    Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie 1 : 2 (0 : 1)
•    Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie 0 : 4 (0 : 1)
•    Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie 1 : 8 (1 : 4)
•    Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach - Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim 7 : 2 (4 : 1)


Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Krzywoustego w Wolinie
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Międzyzdrojach
III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Kołczewie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Leonida Teligi w Kamieniu Pomorskim

Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Remigiusza Pęcaka za pomoc w prowadzeniu turnieju, a także dziękujemy pracownikom Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim za przygotowanie obiektu sportowego.

(kliknij na zdjęcia!)

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia