20-09-2019

Biegacze oraz Rowerzyści z Powiatu Kamieńskiego dotarli do Świnoujścia

W samo południe spod siedziby Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim w ramach charytatywnej akcji wystartowała Lokomotywa Uśmiechu, która tym razem podążyła do Świnoujścia.

Sztafetową pałeczkę, a dokładnie wielobarwną lokomotywę z wagonikami do miasta na prawach powiatu dostarczyli przedstawiciele Klubu Biegacza Kamień Pomorski, przedstawiciele Akademii Lekkoatletycznej Międzyzdroje, a także Mieszkańcy Powiatu Kamieńskiego.

Biegacze oraz rowerzyści trasę około 60 - kilometrową pokonali w czasie 6 godzin i 30 minut.

Szczęśliwie dotarliśmy do celu. Po drodze zmagaliśmy się z lekkim wiatrem, a tuż po minięciu Międzyzdrojów napotkaliśmy na dosyć mocne opady deszczu, które lekko utrudniały pokonywanie kolejnych kilometrów, ale się udało. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że mogliśmy wesprzeć charytatywną akcję, a tym samym przyczynić się do zdobycia niezbędnych środków finansowych dla Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych ze Szczecina - relacjonuje tuż po przyjeździe do Kamienia Pomorskiego pan Marek Szymański, Prezes KB Kamień Pomorski.


Lokomotywa Uśmiechu to akcja charytatywna, której celem jest rozpropagowanie idei pomagania chorym dzieciom będących w hospicjach. Lokomotywa wyruszyła 4 września ze Stargardu. Od tej pory pałeczka sztafetowa, przekazywana za pomocą społeczników, dociera do kolejnych miejscowości w województwie.

(kliknij na zdjęcia!)

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia