11-07-2019

Drugi nabór wniosków w Programie Społecznik

Drugi nabór wniosków w Programie Społecznik ruszył w poniedziałek, 8 lipca. Na realizację regionalnych inicjatyw obywatelskich przeznaczono ponad pół miliona złotych.

„Społecznicy” mogą zgłaszać projekty o zasięgu regionalnym (z co najmniej 3 powiatów) oraz o zasięgu powiatowym obejmującym następujące powiaty: białogardzki, gryficki, kamieński, łobeski, stargardzki, drawski, goleniowski, kołobrzeski, szczecinecki, świdwiński, policki, wałecki, m. Szczecin, m. Świnoujście, m. Koszalin. W powiatach: choszczeńskim, gryfińskim, koszalińskim, myśliborskim, pyrzyckim, sławieńskim limit środków na dofinansowanie został wyczerpany w pierwszym naborze.

Swoje pomysły mogą zgłaszać organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne. Maksymalna wartość wsparcia w tym filarze to 10 tys. zł.

Drugi nabór wniosków zaplanowano od 8 do 28 lipca 2019 r. Wyniki oceny formalnej złożonych projektów poznamy do 4 sierpnia. Po niej rozpocznie się internetowe głosowanie. Potrwa od 7 do 21 sierpnia. Głos oddać może mieszkaniec Pomorza Zachodniego, który najpóźniej w dniu zakończenia głosowania ukończy 16 rok życia. Aby głos był ważny, należy głosować, podając swój adres e-mail oraz datę urodzenia i wyrazić niezbędne zgody. Głosowanie odbywa się tylko elektronicznie, a dany adres e-mail bierze udział w głosowaniu raz. Wybory internautów poznamy 23 sierpnia.

Aby inicjatywy regionalne mogły otrzymać dofinansowanie muszą zdobyć minimalną liczbę głosów. W przypadku inicjatyw o zasięgu regionalnym to minimum 400 głosów, a w przypadku inicjatyw o zasięgu powiatowym to minimum 0,3% głosów mieszkańców danego powiatu (wg danych GUS na stan 31.12.2018 r.).

Dodatkowe informacje o programie można znaleźć na stronach internetowych KARR S.A. oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego (www.wws.wzp.pl).

Zapraszamy organizacje powiatu kamieńskiego oraz gryfickiego na dyżur konsultacyjny z Animatorką Lokalną Panią Urszulą Bolewicz, który odbędzie się 16.07.2019r. od godz. 16:30 w Kamieńskim Domu Kultury.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia