18-04-2019

Podpisano umowę na Budowe Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego

W dniu dzisiejszym w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim odbyło się podpisanie umowy w związku z przystąpieniem do projektu pn. "Budowa Regionalnej Infrastruktury Informacji Przestrzennej Województwa Zachodniopomorskiego", dofinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 w ramach IX osi priorytetowej - Infrastruktura publiczna; Działanie 9.10 - Wspieranie rozwoju e-usług publicznych.

Projekt skierowany jest do 16 powiatów ziemskich i trzech grodzkich województwa zachodniopomorskiego występujących jako "Partnerzy Projektu" oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego jako "Partner Wiodący".

Celem główny projektu jest ułatwienie dostępu obywatelom, osobom niepełnosprawnym, przedsiębiorcom i instytucjom do nowoczesnej elektronicznej administracji w zakresie e-usług administracji samorządowej związanej  z infrastrukturą informacji przestrzennej na terenie województwa zachodniopomorskiego. Dokonany zostanie również zakup sprzętu teleinformatycznego oraz oprogramowania systemowego niezbędnego do prawidłowego działania rozwijanych i tworzonych modułów systemów informatycznych.

Szacunkowy koszt realizacji projektu dla Powiatu Kamieńskiego wyniósł 1.717.382,20 złotych, w tym wkład własny 119.713,06 złotych.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia