05-04-2019

Kolejny wielki sportowy sukces uczniów z PSP Wolin!

We wtorek 2 kwietnia br. na Stadionie Miejskim w Gryfinie odbyły się Finały Wojewódzkie w Drużynowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Dystanse, na których biegali zawodnicy to: 800m, 1000m, 1500m, 2000m. Powiat kamieński po wygranych Mistrzostwach w Wapnicy we wszystkich kategoriach wiekowych reprezentowała Publiczna Szkoła Podstawowa w Wolinie.

Drużyna dziewcząt w roczniku 2006-2005 oraz 2008 i młodsze wystąpiła w składzie: Maja Kucharczyk, Klementyna Felisiak, Klaudia Krzewińska, Anna Krzos, Amelia Mazur, Ewa Zielińska, Lena Pałosz, Estera Kubisiak.

Drużyna chłopców w roczniku 2006-2005 oraz 2008 i młodsi to: Borys Roszak, Kajetan Bukała, Marwin Stolarczuk, Emil Jakubiak, Miłosz Gałwiaczek, Jakub Pawełczuk, Adam Południak, Kacper Musialski.

Drużyna dziewcząt w roczniku 2005-2003: Ewa Kozaczuk, Aleksandra Kozaczuk, Bibiana Zienkiewicz, Aleksandra Bogdanowicz.

Drużyna chłopców w roczniku 2005-2003: Oskar Łużny, Oliwier Gałwiaczek, Adrian Kranz, Bartosz Pender.

Suma miejsc zdobytych na mecie przez wszystkich członków zespołu decydowała o miejscu w klasyfikacji końcowej. Im mniejsza suma punktów zawodników, tym wyższa lokata zespołu. Wielki sukces odnieśli chłopcy z III gimnazjalnej klasy sportowej zajmując 2 miejsce na tle najlepszych drużyn z województwa. Chłopcy potwierdzili po raz kolejny swoją formę bowiem w październiku również zdobyli vice-mistrzostwo województwa, ale w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10x1000m.

Dodatkowo na wyróżnienie zasługuje Borys Roszak, który w swoim biegu zajął 2 miejsce oraz Maja Kucharczyk, która pięknie wywalczyła 3 miejsce. Każdy z zawodników biegł ze wszystkich sił i walczył o jak najwyższą lokatę. Ciężka praca i przebiegnięte dziesiątki kilometrów w sali gimnastycznej i w terenie przyniosły wspaniały wynik.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia