20-02-2019

Stypendia Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szkół Powiatu Kamieńskiego

Dyplomy potwierdzające uzyskanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów wręczono najzdolniejszym uczniom szkół średnich z rąk wicewojewody Marka Subocza w towarzystwie wicekuratora oświaty Jerzego Sołtysiaka. W uroczystości w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim wzięli udział stypendyści, dyrektorzy szkół, nauczyciele i rodzice uczniów. Wśród nich znaleźli się również uczniowie szkół Powiatu Kamieńskiego!

- Życzę Wam dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności, a także zachęcam do realizowania nawet tych marzeń i celów, które obecnie wydają się trudno osiągalne. Dziękuję za ambicję, pracowitość i sumienność w wypełnianiu obowiązków uczniowskich – powiedział podczas uroczystości wicewojewoda Marek Subocz.

 

 

W roku szkolnym 2018/2019 stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 189 uczniów z województwa zachodniopomorskiego. Stypendium to może uzyskać każdy uczeń, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen albo wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

Stypendium przyznaje się jednemu uczniowi danej szkoły na okres od września do czerwca w danym roku szkolnym i wynosi 258 złotych miesięcznie. Pieniądze są wypłacane ze środków budżetu państwa.

Wśród uczniów z Powiatu Kamieńskiego znaleźli się:

- Radosław Cyburt, III klasa Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie

- Anna Banak, III klasa Organizacji Reklamy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie

- Zuzanna Gołdyn, III klasa Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim

- Karolina Nowak, Technikum Hodowli Koni w Benicach

- Natalia Wirszyc, Technikum Leśne w Benicach

- Wiktoria Frydrych, III klasa Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim

 

Źródło

Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia