19-09-2018

Rusza remont drogi powiatowej Włodzisław-Golczewo

W terenie są już pierwsze oznaki rozpoczęcia remontu drogi Kłęby-Włodzisław – I etap.

Umowa realizacji inwestycji „Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1039Z Kłęby-Włodzisław” została podpisana pomiędzy Powiatem Kamieńskim a Przedsiębiorstwem Robót Drogowych w Nowogardzie.

W dniu 10 września 2018 roku został przekazany plac budowy i wykonawca rozpoczął pierwsze prace związane z wytyczeniem geodezyjnym.

Koszt inwestycji to: 1 804 818,89 zł, w tym 300 030,91 zł z Budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach dofinansowania zadań określonych ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych, pozostała część finansowana przez Powiat. Inwestycja miała być współfinansowana przez Powiat i gminę Golczewo.

„Niestety Burmistrz Golczewa nie wywiązał się z ustaleń jakie zawarliśmy w momencie tworzenia budżetów na rok 2018. Ja słowa dotrzymałem i droga będzie remontowana. Dziękuję radnym Rady Powiatu, że poparli mój wniosek” – powiedział Starosta Józef Malec.

„Ponadto informuję, że został złożony wniosek o dofinansowanie z PROW drugiego etapu remontu tej drogi do Golczewa. Czekamy na rozstrzygnięcie.”

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia