13-07-2018

Projekt "Naj Czuje" czyli wakacje z kulturą

Z końcem czerwca w przedszkolach i świetlicach wiejskich w pow. kamieńskim wystartował projekt pt. „Naj czuje. Działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów”, który jest realizowany przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej w okresie wakacyjnym.

Projekt „Naj czuje…” jest adresowany do dzieci w wieku od 1 do 6 lat oraz ich rodziców i opiekunów z terenu powiatu kamieńskiego. Jego celem jest nie tylko dotarcie do najmłodszych mieszkańców z ofertą edukacyjno-kulturalną, ale także zainspirowanie rodziców oraz opiekunów do wykorzystywania łatwo dostępnych przedmiotów we wspólnej, spontanicznej zabawie z dziećmi.

W ramach projektu w miejscowościach powiatu kamieńskiego, w tym z utrudnionym dostępem do kultury, realizowany jest cykl przedstawień „Cała naprzód!” grupy teatralnej „Głowa mała” oraz fabularyzowane warsztaty z integracji sensorycznej: „Naj czuje – mobilna ścieżka zabaw sensorycznych”. Jednym z elementów zajęć jest również stworzenie materiału filmowego pt. „Naj czuje – w co się bawić?”, w którym przedstawione zostaną techniki wykonania zabawek sensorycznych i ich zastosowania w praktyce. Film, który będzie dostępny na stronie internetowej CWM Grodno k. Międzyzdrojów, posłuży jako narzędzie dla animatorów, opiekunów placówek opiekuńczo-wychowawczych oraz rodziców i będzie zawierał przykłady wspólnych zabaw. W ramach projektu powstaną także autorskie zabawki sensoryczne, wykorzystywane podczas pracy z dziećmi, a następnie przekazane do niektórych placówek objętych projektem.

Projektem objęte są placówki i świetlice powiatu kamieńskiego w tym: przedszkole w Dargobądzu, Kołczewie, Wolinie i Międzyzdrojach oraz świetlice wiejskie w Ostromicach, Troszynie, Domysłowie, GOKiS w Golczewie. Finałowe spotkanie uczestników projektu odbędzie się w CWM Grodno we wrześniu.

Projekt „Naj czuje. Działania kulturalne dla najmłodszych dzieci ich rodziców i opiekunów” jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

 

Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów, położone w Wolińskim Parku Narodowym to miejsce realizacji projektów edukacyjnych i kulturowych, adresowanych do młodzieży i osób dorosłych z terenu całej Polski, w tym zwłaszcza województwa zachodniopomorskiego. W Centrum odbywają się m.in. zajęcia przyrodnicze, warsztaty kulinarne, muzyczne, plastyczne, fotograficzne oraz liczne koncerty i wystawy. Centrum to także miejsce konferencji i debat oraz spotkań tematycznych związanych z tematyką rozwoju obszarów wiejskich. Inicjatorem powstania Centrum Współpracy Międzynarodowej jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej, która realizuje w nim część swojej działalności statutowej.

Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej jest organizacją pozarządową, działającą na rzecz rozwoju polskiej wsi. Od ponad 25 lat pomaga zmieniać jej wizerunek oraz aktywnie wspiera rozwój społeczno-gospodarczy lokalnych społeczności na terenach wiejskich. Działania EFRWP skupiają się przede wszystkim na wsparciu inwestycji z zakresu infrastruktury technicznej, rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz działaniach edukacyjnych i społecznych skierowanych do osób zamieszkujących obszary wiejskie.


Kontakt dla prasy:

Justyna Iżycka

Biuro Prasowe Fundacji EFRWP

kom.: (+48) 509 331 791

e-mail: j.izycka@jipr.pl

Kontakt do CWM w Grodnie:

Anna Balazs

Koordynator projektów

kom.: (+48) 665 255 955

e-mail: annabalazs@efrwp.com.pl

Ewa Grzybowska

Koordynator projektów

kom.: (+48) 723 299 155

e-mail: e.grzybowska@efrwp.com.pl

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia