20-10-2017

Szkolna Liga LA 2017 za nami

W miniony czwartek na Stadionie Miejskim w Wolinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej I i II Rzutu w ramach Licealiady 2017/2018. Do Wolina przybyło 5 zespołów damskich oraz męskich reprezentujące szkoły: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach, Liceum Społecznego im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie, Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie.

Każda drużyna składała się maksymalnie z 14 zawodników/zawodniczek. Zostały rozegrane następujące konkurencje:
Dziewczęta: bieg na 100 metrów, bieg na 400 metrów, bieg na 800 metrów, skok w dal, pchnięcie kulą oraz sztafeta 4 x 100 metrów.
Chłopcy: bieg na 100 metrów, bieg na 400 metrów, bieg na 1500 metrów, skok w dal, pchnięcie kulą oraz sztafeta 4 x 100 metrów.

Uzyskane przez zawodników wyniki były przeliczane na punkty według tabel lekkoatletycznych. Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się drużyna z Liceum Społecznego im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie, której opiekunem jest Pan Jerzy Janawa. Drużyna zdobyła 759 punktów. Natomiast wśród chłopców bezkonkurencyjna okazała się drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie, której opiekunem jest Pan Jarosław Tarnowski. Drużyna zdobyła 989 punktów. Zwycięzcy tegorocznych Mistrzostw Powiatu Kamieńskiego uzyskali awans do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się w maju 2018 roku.

Wyniki dziewcząt:
I miejsce – Liceum Społeczne im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie – 759 pkt.
II miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim – 728 pkt.
III miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach – 722 pkt.
IV miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie – 716 pkt.
V miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim – 650 pkt.

Wyniki chłopców:
I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie – 989 pkt.
II miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim – 740 pkt.
III miejsce – Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim – 712 pkt.
IV miejsce – Liceum Społeczne im. prof. Piotra Zaremby w Dziwnowie – 572 pkt.
 V miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach – 546 pkt.

Uczestnicy zawodów z rąk Pana Marka Szymańskiego, Powiatowego Koordynatora Imprez Sportowych otrzymali dyplomy oraz puchary, które zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.

Dziękujemy Pani Magdalenie Frankowskiej oraz Panu Jarosławowi Tarnowskiemu za przygotowanie zawodów. Podziękowania należą się także wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego, którzy pomogli w sędziowaniu zawodów.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia