20-09-2017

Polsko-Niemiecka wymiana młodzieży

W ramach Polsko-Niemieckiej wymiany młodzieży, przez kilka kolejnych dni młodzi z klas Technikum Żywienia i szkoły zawodowej o profilu kucharz w Kamieniu Pomorskim będą gościć uczniów niemieckiej szkoły zawodowej z Kilonii. W tym roku będzie to już drugie spotkanie. W maju uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim spędzili kilka dni w Kilonii. Teraz pokażą swoim niemieckim przyjaciołom jak wygląda przygotowanie do zawodu w polskiej szkole.

W programie przewidziano szereg atrakcji, dzięki dofinansowaniu wizyty przez Polsko-Niemiecką Wymianę Młodzieży, Miasto i Gminę Kamień Pomorski, Powiat Kamieński, Uzdrowisko Kamieńskie i prywatnych sponsorów. Zwieńczeniem obu spotkań, tego w Niemczech i obecnego w Polsce, będzie opracowanie Polsko-Niemieckiej książki kucharskiej.

W dniu 19 września br. zarówno uczniowie z Polski jak i Niemiec mieli okazję odwiedzić Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim. W spotkaniu z młodzieżą wzięli udział: Starosta Kamieński - Józef Malec, Wicestarosta Kamieński - Marek Matys, Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu - Marek Szymański oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych - Andrzej Swatowski. Była to świetna okazja do zapoznania naszych zachodnich sąsiadów z naszym regionem.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim

Starostwo Powiatowe

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia