28-08-2017

Złożenie ślubowania oraz wręczenie aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego

Na posiedzeniu Zarządu Powiatu w Kamieniu Pomorskim w dniu 28 sierpnia 2017 roku nastąpiło złożenie ślubowania oraz wręczenie aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

Swoje ślubowanie w obecności Starosty Kamieńskiego Józefa Malca, Wicestarosty Kamieńskiego Marka Matysa, Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Pani Krystyny Gogacz oraz członków Zarządu Powiatu w Kamieniu Pomorskim złożyła Pani Agnieszka Temkowicz, nauczyciel języka niemieckiego i przedmiotów zawodowych hotelarskich w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie.

Nauczyciel mianowany to kolejny stopień awansu w karierze zawodowej nauczyciela. Mogą się o niego ubiegać nauczyciele kontraktowi, którzy odbyli 2 letni i 9 miesięczny staż oraz pomyślnie zdali egzamin na nauczyciela mianowanego. Przed Komisją egzaminacyjną nauczyciel musiał zaprezentować m. in. swój dotychczasowy dorobek oraz wykazać się wiedzą z zakresu szeroko pojętej oświaty, zgodnie z zapisami Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia