01-08-2017

Syreny przypomną o godzinie "W"

W dniu 1 sierpnia br. przypada 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Dla upamiętnienia tej ważnej daty w najnowszej historii Polski, na terenie Powiatu Kamieńskiego, o godzinie 17.00 – tzw. godzinie „W”, tradycyjnie już zawyją syreny alarmowe. Czas sygnału syren wyniesie jedną minutę.

Dzień 1 sierpnia, od 2009 roku, na mocy Ustawy Sejmu RP, obchodzony jest w Polsce jako Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Ustawodawca podkreślił, iż ideą tego dnia jest oddanie hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego – tym, którzy w obronie bytu państwowego, z bronią w ręku walczyli o wyzwolenie Stolicy, dążyli do odtworzenia instytucji niepodległego Państwa Polskiego, sprzeciwili się okupacji niemieckiej i widmu sowieckiej niewoli zagrażającej następnym pokoleniom Polaków.

Tradycja związana z włączeniem syren alarmowych 1 sierpnia o godz. 17.00 na jedną minutę na terenie całej Polski jest wyrazem pamięci i uhonorowania walki Powstańców Warszawskich z 1944 roku.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia