14-06-2017

Nowoczesny bus dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie

W środę, 14 czerwca br. odbyło się uroczyste przekazanie nowego samochodu dla Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie. Bus 9-cio osobowy marki Ford Transit Custom Combi przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych.

Nowy pojazd został zakupiony w ramach złożonego przez Powiat Kamieński wniosku na realizację zadania pn. „Likwidacja barier transportowych poprzez zapewnienie osobom niepełnosprawnym rehabilitacji zawodowej i społecznej oferowanej przez Dom Pomocy Społecznej w Śniatowie” ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Bus kosztował 141.300,00 złotych, z czego dotacja z

Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wyniosła 80.000,00 złotych, a wkład własny Powiatu Kamieńskiego 61.300,00 złotych.

Oficjalnego przekazania nowego busa dokonali Pan Józef Malec, Starosta Kamieński; Pan Marek Matys, Wicestarosta Kamieński oraz Pan Marek Szymański, Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu, który wręczył na ręce Pani Krystyny Kłosowskiej, Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie kluczyki do nowego samochodu.

(kliknij na zdjęcia!)

Tekst: Marek Szymański

Zdjęcia: Piotr Kiełpiński

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia