01-06-2017

Podpisanie umowy na dofinansowanie realizacji zadań określonych ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych

Dnia 31 maja 2017 roku w sali gastronomicznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim nastąpiło podpisanie przez Jarosława Rzepę Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Józefa Malca Starostę Kamieńskiego oraz Bogusława Żaka Członka Zarządu Powiatu Kamieńskiego umowy na dofinansowanie realizacji zadań określonych ustawą o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Pieniądze przekazane Powiatowi Kamieńskiemu przez Województwo Zachodniopomorskie przeznaczone zostaną na realizację zadania „Przebudowa mostu nad rzeką Wołczenicą w ciągu drogi powiatowej 1012Z ”.

Inwestycja obejmuje przebudowę mostu nad rzeką Wołczenicą, przebudowę dojazdów do mostu na odcinku 1110 m pomiędzy Skarchowem a Dusinem oraz przebudowę przepustu na kanale Rarwino – Skarchowo. Po zakończeniu planowanej inwestycji naprawiony zostanie najgorszy odcinek drogi powiatowej 1012Z, co znacznie poprawi bezpieczeństwo i komfort uczestników ruchu drogowego. Inwestycja ta, jest już kolejną z realizowanych w ostatnich latach „inwestycji mostowych. Minister Rozwoju i Finansów wsparł projekt kwotą ~ 2,5 miliona złotych, natomiast Jarosław Rzepa wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego, kwota 700 tysięcy złotych. 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia