10-04-2017

W Kamieniu Pomorskim i Dziwnowie odbyły się XVI Wojewódzkie Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne LZS

W sobotę 8 kwietnie br. na obiektach sportowych w Kamieniu Pomorskim oraz Dziwnowie odbyły się XVI Wojewódzkie Igrzyska Sportowo-Rekreacyjne Ludowych Zespołów Sportowych Województwa Zachodniopomorskiego. Zawody organizowało Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Krajowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Warszawie, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Szczecinie, Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim, Urząd Miasta i Gminy w Kamieniu Pomorskim, Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Kamieniu Pomorskim, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim, Kamieński Dom Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Kultury w Dziwnowie.

Jak co roku, celem zmagań sportowców spod znaku LZS było zwiększenie aktywności, propagowanie idei aktywnego, zdrowego spędzania czasu wolnego, współzawodnictwo sportowe, integracja społeczna oraz promowanie wolontariatu w sporcie.

W igrzyskach wystartowało w sumie ponad 200 zawodników i zawodniczek, z ośmiu samorządów powiatowych województwa zachodniopomorskiego, którzy walczyli o podium w dziesięciu konkurencjach tj. szachy, tenis stołowy, podnoszenie ciężarka, ergometr wioślarski, nordic walking, tor przeszkód dla VIP-ów, przeciąganie liny, piłka siatkowa, piłka koszykowa oraz piłka nożna. Rozgrywkom towarzyszyła piękna pogoda, dobra zabawa oraz spora doza sportowej rywalizacji.

Po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji pracownicy Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim podliczyli wyniki na podstawie, których wyłonili zwycięzcę igrzysk sportowych. Najlepszym, a co za tym idzie najbardziej usportowionym powiatem okazał się powiat goleniowski, który uzyskał 180 punktów, na drugim miejscu uplasował się powiat stargardzki z 163 punktami, a na trzecim miejscu uplasował się powiat pyrzycki z 158 punktami. Natomiast reprezentacja powiatu kamieńskiego wywalczyła piąte miejsce  przy czym zdobyła 134 punkty. Do czwartego powiatu białogardzkiego zabrakło 5 punktów.

Wszystkie reprezentacje z rąk Pana Ryszarda Mićko, Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, Pana Dariusza Draczyńskiego, Głównego Specjalisty Urzędu Marszałkowskiego, Pana Marka Matysa, Wicestarosty Kamieńskiego oraz Pana Stanisława Kuryłło, Burmistrza Gminy Kamień Pomorski otrzymały puchary oraz dyplomy.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce - Powiat Goleniowski - 180 pkt.
II miejsce - Powiat Stargardzki - 163 pkt.
III miejsce - Powiat Pyrzycki - 158 pkt.
IV miejsce - Powiat Białogardzki - 139 pkt.
V miejsce - Powiat Kamieński - 134 pkt.
VI miejsce - Powiat Koszaliński - 116 pkt.
VII miejsce - Powiat Świdwiński - 92 pkt.
VIII miejsce - Powiat Myśliborski - 77 pkt.

Kliknij na zdjęcia !!
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia