07-04-2017

Za nami Dzień Otwarty ZSP w Kamieniu Pomorskim

Za nami Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim. Program był bardzo bogaty i wiele wydarzeń działo się w tym samym czasie. W sali gastronomicznej uczniowie klas Technikum Żywienia rywalizowali w konkursie polegającym na przygotowaniu dekoracji stołów wielkanocnych. Finał odbył się o godzinie 11.00. A oto wyniki uzgodnione przez szacowne jury:

I miejsce Martyna Młynarska z klasy I TŻ
II miejsce Wiktoria Frydrych z klasy I TŻ
III miejsce Karolina Owczarek z kl. III TŻ

Wyróżnienia: Natalia Kocaj, Mateusz Szyłejko, Sylwia Orzechowska, Michał Nowak

W holu głównym przygotowany był stół z potrawami świątecznymi, można było również skosztować żurku i podglądnąć sztukę carvingu, w wykonaniu naszego ucznia.

W pracowni technologicznej trwał pokaz Mariusza Siwaka, uczestnika 6. edycji  programu Top Chef,
który w asyście Czesława Mikołajczyka (nawiasem mówiąc również naszego dawnego ucznia), przygotowywał takie cuda, jak polędwiczkę wieprzową z puree z topinamburu z gotowanymi warzywami z płatkami róży, kurczak kukurydziany z puree z batatów i pomarańczy z pianą tymiankową z pudrem z młodego jęczmienia i ... dalej jest jeszcze smaczniej, ale brak tu niestety miejsca na szczegółowy opis.

W sali gimnastycznej odbywały się cyklicznie pokazy praktycznego zastosowania przenośnego bionicznego szkieletu, przeznaczonego do rehabilitacji pacjentów z niedowładem kończyn dolnych. Dziękujemy przedstawicielom kamieńskiego uzdrowiska i cierpliwej pacjentce!

Jednocześnie- również w sali gimnastycznej- uczniowie mogli skorzystać z porady doradcy zawodowego Joanny Przybyły. Swoje stoisko miał również bank Pekao S.A.


Oprócz propozycji dla ciała było również coś dla ducha. Pan Valerii Burianenko zaprezentował mini recital na saksofon i klarnet.

Dziękujemy wszystkim naszym gościom, przedstawicielom władz powiatowych i miejskich za przybycie, sponsorom nagród dla uczniów za swoją obecność i hojność, panu Mariuszowi Siwakowi za popis sztuki kulinarnej. (M. B.)


(kliknij na zdjęcia!!!)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia