07-03-2017

Chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Dziwnowie awansowali do Półfinału Wojewódzkiego w Piłce Ręcznej

W dniu 6 marca br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Dziwnowie odbyły się Mistrzostwa Regionu „B” w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 2016/2017. W turnieju udział wzięły cztery zespoły: Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie, Szkoła Podstawowa w Rewalu oraz Szkoła Podstawowa Nr 71 im. Bogusława X i Anny Jagiellonki w Szczecinie.

Zawody rozegrano w systemie „każdy z każdym”. O kolejności rozgrywanych spotkań zdecydowało losowanie. Po kilku godzinach rywalizacji bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 71 im. Bogusława X i Anny Jagiellonki w Szczecinie, której opiekunem jest Pan Damian Jurkiewicz, zaś drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie, której opiekunem jest August Wolniakowski. Obie reprezentacje uzyskały awans do Półfinału Wojewódzkiego.

Wszystkie zespoły z rąk Pana Marka Szymańskiego, Powiatowego Koordynatora Imprez Sportowych w Kamieniu Pomorskim oraz Pani Barbary Brzozowskiej, Dyrektora Szkoły Podstawowej 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie otrzymały dyplomy i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.

Wyniki:

  1. Szkoła Podstawowa Nr 71 im. Bogusława X i Anny Jagiellonki w Szczecinie - Szkoła Podstawowa w Rewalu 9 : 1 (3 : 0)

  2. Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie 4 : 2 (1 : 1)

  3. Szkoła Podstawowa w Rewalu - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie 4 : 4 (2 : 3)

  4. Szkoła Podstawowa Nr 71 im. Bogusława X i Anny Jagiellonki w Szczecinie - Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie 12 : 2 (5 : 1)

  5. Szkoła Podstawowa Nr 71 im. Bogusława X i Anny Jagiellonki w Szczecinie - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie 9 : 4 (5 : 1)

  6. Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie - Szkoła Podstawowa w Rewalu 6 : 1 (1 : 1)

Klasyfikacja Końcowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 71 im. Bogusława X i Anny Jagiellonki w Szczecinie

II miejsce – Szkoła Podstawowa im. 5-go Kołobrzeskiego Pułku Piechoty w Dziwnowie

III miejsce – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Goleniowie

IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Rewalu


(kliknij na zdjęcia!)

 

Tekst: Marek Szymański

Zdjęcia: Piotr Kiełpiński

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia