01-02-2017

Siatkarki z Gimnazjum Publicznego im. Marii Skłodowskiej Curie w Golczewie uzyskały awans do Mistrzostw Regionu B w Piłce Siatkowej

We wtorek 31 stycznia br. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kamieniu Pomorskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kamieńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach Gimnazjady 2016/2017. W turniej udział wzięły cztery zespoły: Gimnazjum Publiczne im. Marii Skłodowskiej – Curie w Golczewie, Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim, Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach oraz Gimnazjum Publiczne w Świerznie.

 

Zawody rozegrano w systemie „każdy z każdym”. O kolejności rozgrywanych spotkań zdecydowało losowanie. Po kilkugodzinnych zmaganiach na parkiecie zwycięzcą zawodów została reprezentacja Gimnazjum Publicznego im. Marii – Curie w Golczewie, która zdobyła komplet punktów, tym samym awansując do kolejnego etapu tj. Mistrzostw „Regionu B”, które odbędą się w marcu 2017 roku.

 

Wszystkie zespoły z rąk Pana Marka Szymańskiego, Powiatowego Koordynatora Imprez Sportowych w Kamieniu Pomorskim otrzymały dyplomy i puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim.

 

Wyniki:

  • Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach - Gimnazjum Publiczne w Świerznie 0 : 2 (14:25, 12:25)

  • Gimnazjum Publiczne im. Marii Skłodowskiej – Curie w Golczewie - Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim 2 : 1 (21:25, 25:18, 15:1)

  • Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach - Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim 0 : 2 (18:25, 10:25)

  • Gimnazjum Publiczne w Świerznie - Gimnazjum Publiczne im. Marii Skłodowskiej – Curie w Golczewie 0 : 2 (16:25, 15:25)

  • Gimnazjum Publiczne im. Marii Skłodowskiej – Curie w Golczewie - Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach 2 : 0 (25:11, 25:10)

  • Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim - Gimnazjum Publiczne w Świerznie 2 : 0 (25:21, 25:8)

 

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce - Gimnazjum Publiczne im. Marii Skłodowskiej – Curie w Golczewie

II miejsce - Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim

III miejsce - Gimnazjum Publiczne w Świerznie

IV miejsce - Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach

(kliknij na zdjęcia!)

Tekst: Marek Szymański

Zdjęcia: Piotr Kiełpiński

 

 

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia