13-05-2009

Znów byli wśród najlepszych ....

10 maja 2009 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim wzięli udział w Ogólnopolskim Finale Szkolnej Giełdy Turystycznej „Przygoda” w Szczecinie. Ideą giełdy jest budowanie poczucia lokalnej przynależności i patriotyzmu, upowszechnianie krajoznawstwa i turystyki oraz rozwijanie przedsiębiorczości już od najmłodszych lat. Młodość, pasja, i spontaniczność to dodatkowy atut tej imprezy. Uczestnicy poprzez muzykę, taniec, słowo, kuszące smaki i wabiące zapachy prezentują swoją małą ojczyznę i poruszają zmysły jury. Zespół w składzie: Monika Dąbrowska, Sandra Rosochacka, Karolina Kołaczyńska, Monika Wronkiewicz, Dawid Bondarowicz, Krzysztof Jabłoński i Roman Karaczun pod kierunkiem Małgorzaty Stromczyńskiej-Snopek i dyrektora Andrzeja Swatowskiego, wykazał się wyjątkowymi umiejętnościami w zaprezentowaniu swojego regionu. W bardzo regionalny sposób ukazali walory przyrodnicze i turystyczne Kamienia Pomorskiego. Edukowali przez zabawę, a tłumy odwiedzające stoisko tylko potwierdzały, że pomysł był rewelacyjny. Ciekawostki o zabytkach, atrapa mola, piratka Steńka to tylko niektóre atuty stoiska. Uczniowie zachwycili jury przede wszystkim przekazem marketingowym i cudownymi smakołykami. Szkoła znana jest z pysznych wyrobów gastronomicznych, a na tę imprezę młodzież przygotowała aż 16 potraw. Były smakołyki z ratusza, przysmaki z baszty, potrawy z kamieńskiej plebanii, a także czekoladowa katedra z nadzieniem serowym i biszkoptowa baszta z masą śmietankową. Nad poprawnością ich wykonania czuwała pani Agnieszka Królik. Ogromnie zaangażowanie młodzieży zostało zauważone i na 17 zespołów startujących w tym konkursie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim zdobył 3 miejsce w Polsce. Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe w postaci odtwarzaczy MP3 oraz zaproszenie na 3-dniową wycieczkę do Srebrnej Góry (woj. dolnośląskie).
Gratulujemy bo kolejny raz szkoła odniosła sukces. Młodzi wychowankowie stanęli na podium i udowodnili, że Kamień Pomorski turystyką stoi.

Kliknij na zdjęcia.Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Kamieniu Pomorskim
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia