07-05-2009

W tym roku tradycyjnie zakwitły kasztany, czyli Matura 2009

Był pochmurny, deszczowy dzień…. Wcześnie rano, w odświętnych strojach, nastoletni uczniowie i uczennice spotkali się w szkołach. To nie był jednak zwyczajny dzień. Poniedziałek 04 maja 2009 roku zapowiadał się wyjątkowo.  W szkołach prowadzonych przez Powiat Kamieński, tak jak w całej Polsce, rozpoczęły się matury:
  • w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim,
  • w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim
  • w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Benicach,
  • w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie.
 W roku szkolnym 2008/2009 mury szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez Powiat Kamieński, opuściło 221 absolwentów. Egzamin maturalny w dniu 04 maja 2009 roku zdawało więcej osób, niż wynosiła liczb absolwentów, albowiem do „zmagań” z językiem polskim przystąpiło 229 osób – tegorocznych absolwentów i osób „z zewnątrz”. Kolejnego dnia, tj. 05 maja, aż 173 osoby „łamały pióra” na języku angielskim.  Wszystkim zdającym: ze szkół prowadzonych przez Powiat Kamieński, ze szkół niepublicznych, działających na terenie Powiatu Kamieńskiego, zarówno młodzieży jak i dorosłym – życzymy powodzenia !!!!!!!!!


Kliknij na zdjęcia.Tekst: Wydział Edukacji, Kultury i Sportu
zdjęcia: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieniu Pomorskim
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia