05-11-2007

Sesja Rady Powiatu

Odbyła się kolejna Sesja Rady Powiatu podczas której do najważniejszych sprawy należy zaliczyć przeprowadzenie kolejnego etapu likwidacji zadłużenia szpitala kamieńskiego.

Rada przedłużyła likwidację do 2011 roku oraz zaproponowała wierzycielom warianty do wyboru likwidacji (sposobu spłacenia) długu. W najbliższym miesiącu likwidator szpitala podejmie rozmowy z wierzycielami. Ponadto Rada Powiatu zwiększyła pomoc finansowa dla osób niepełnosprawnych o kwotę 125.000 zł. Teraz na rehabilitację społeczną można będzie przeznaczyć do 1.139.744 zł a na rehabilitację zawodową 52.547zł. Jest to o 114.353 zł więcej niż w roku 2006.

Podczas tej samej sesji Rada Powiatu podjęła uchwałę o zmianie kategorii dróg powiatowych na gminne w obrębie miasta Międzyzdroje. W ten sposób władze miasta Międzyzdroje przejmą od 1 stycznia 2008 roku całkowitą kontrolę na drogami. Będzie to korzystne rozwiązanie dla mieszkańców, gdyż burmistrz i radni gminy bezpośrednio i samodzielnie mogą decydować o zmianach w infrastruktury drogowej w swojej gminie.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia