10-09-2019

Za nami 6. edycja "Śledzia po Międzyzdrojsku"

 

Międzyzdroje w swej historii nie mają tradycji dożynkowego świętowania plonów. Dziedzictwo kulturowe Gminy Międzyzdroje opiera się na rybołówstwie i morzu. Stąd pomysł zakończenia letniego sezonu poprzez organizację rodzinnego festynu z elementami regionalnymi, w formie otwartego konkursu kulinarnego na Śledzia po Międzyzdrojsku.

6. edycja Pikniku Rodzinnego „Śledź po Międzyzdrojsku” odbyła się w sobotę 7 września br. w amfiteatrze. Podczas pikniku można było skosztować dań rybnych, uczestniczyć w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Jakuba Steuermarka czy też wziąć udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Woliński Park Narodowy. Znany widzom programu „Pytanie na śniadanie” Jakub Steuermark w trakcie trwania imprezy poprowadził dwa warsztaty kucharskie, w których królowały dania z ryb i wieprzowiny. Gotowe potrawy, serwowane były uczestnikom warsztatów i zdobyły ich uznanie.

 

więcej »

10-09-2019

RED LIPS GWIAZDĄ PIKNIKU RODZINNEGO

 Red Lips – polski zespół muzyczny wykonujący szeroko pojętą muzykę rockową. Grupa powstała w 2010 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty Łukasza Lazera i piosenkarki Joanny Lazer . Skład zespołu współtworzą ponadto: perkusista Marek Sieroszewski W 2013 Roku, Szturmem Podbili Polskie Stacje Radiowe Hitem...

więcej »

06-09-2019

80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ W MIĘDZYZDROJACH

 

W przededniu rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, 31 sierpnia 2019 o godz. 16:00 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się wernisaż Wystawy Historycznej upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Pomysłodawcą powstania wystawy są harcerze z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP we współpracy ze Stowarzyszeniem „Archeozdroje”, Międzynarodowym Domem Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną oraz Fundacją Centrum Inicjatyw Regionalnych i Międzynarodowych. Przy pomocy i wsparciu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, portalu internetowego Społeczność Międzyzdroje oraz mieszkańcy Gminy Międzyzdroje, którzy mocno zaangażowali się w powstanie wystawy. Wystawa powstała na bazie eksponatów i dokumentów, które pochodziły z byłej Izby Pamięci    prowadzonej przez śp. Pana Bronisława Chmielowskiego i Jego Żonę Reginę Chmielowską

 

 



 

 

 

 

więcej »

04-09-2019

DOFINANSOWANIE DO DRÓG POWIATOWYCH

Dobre informacje dotarły do nas z Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Na opublikowanej ostatnio liście dofinansowań Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2019 znalazły się dwie inwestycje Powiatu Kamieńskiego. Pierwsza to „Przebudowa drogi powiatowej nr 1039Z w granicach Powiatu Kamieńskiego Kłęby - Włodzisław - II etap”. Zadanie to zostanie dofinansowane kwotą 934 309, 30 złotych co stanowi 50 procent inwestycji wartej 1 868 619, 30 złotych. W ramach tej inwestycji planowany jest trzeci etap w miejscowość Kłęby. 28 sierpnia został złożony wniosek o dofinansowanie do Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020. Projekt jest w trakcie realizacji, głównym wykonawcą jest szczeciński oddział firmy STRABAG. Warto dodać, że projekt otrzymał również wsparcie finansowe, pochodzące z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolnej z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Drugie dofinansowanie otrzymało zadanie „Przebudowa drogi powiatowej nr 1024Z Gostyń - Pobierowo - I etap” w 2019 roku inwestycja otrzyma 366 266, 54 złotych dofinansowania a w 2020 roku, 936 497, 08 złotych. Całkowita wartość projektu wynosi 2.789.305,31 zł złotych.

więcej »

03-09-2019

Spotkanie Kombatantów z Samorządowcami

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbyło się spotkanie Kombatantów z Samorządowcami i zaproszonymi gośćmi. Spotkanie było kolejnym etapem uroczystości związanych z 80 Rocznicą Wybuchu II Wojny Światowej. Na zaproszenie Pana Bronisława Cieślika - Przewodniczącego Powiatowej Rady Kombatanckiej gościliśmy Panią Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i BWP Urszulę Madejską, która wręczyła odznaczenia za zasługi dla Związku Kombatantów RP i BWP.

Za „Wybitne Zasługi dla Związku Kombatantów RP i BWP'' odznaczeni zostali:Pani Jadwiga Abramowicz, Pani Wanda Jakubowska, Pan Grzegorz Kurka oraz  Pan Roman Rączkowski. Medalem za „Zasługi dla Związku Kombatantów RP i BWP” odznaczeni zostali: Pani Joanna Piwińska oraz Panowie Stanisław Konopski, Ryszard Hałas, Ryszard Truszkiewicz, Ryszard Szeszko i Piotr Kiełpiński. Gratulacje odznaczonym przekazali Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, Radny Sejmiku Zachodniopomorskiego Artur Łącki oraz Starosta Kamieński Józef Malec.

 

więcej »

03-09-2019

więcej »

03-09-2019

Uroczystości na Cmentarzu Wojennym w Kamieniu Pomorskim

W dniu 2 września 2019 roku na Cmentarzu Wojskowym w Kamieniu Pomorskim odbyła się uroczystość związana z 80 Rocznicą Wybuchu II Wojny Światowej. Niemiecki atak na Polskę polegał przede wszystkim na uderzeniu lotniczym na główne cele, czyli na lotniska, węzły komunikacyjne, otwarte miasta, w tym na Warszawę. Celem jego było - tak jak to powtarzało się w późniejszych kampaniach - zniszczenie lotnictwa i komunikacji przeciwnika, dezorganizacja jego zaplecza. Dowództwo niemieckie zastosowało także zasadę koncentracji sił - zwłaszcza pancernych - na najważniejszych kierunkach uderzenia, uzyskując tam miażdżącą przewagę sił i środków. Pierwszy etap wojny, nazywany wojną obronną Polski lub tradycyjnie "kampanią wrześniową", rozpoczęło formalnie wejście wojsk niemieckich na terytorium Wolnego Miasta Gdańska, choć w istocie jako pierwsze miasto w Polsce zbombardowano Wieluń. Kampania wrześniowa skończyła się klęską Polski. 17 września do wojny włączył się ZSRR, zajmując wschodnie terytorium II Rzeczypospolitej, w myśl układu Ribbentrop-Mołotow.

Kamieńskie uroczystości rozpoczęły się polową Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, którą celebrował Ksiądz Dziekan Dariusz Żarkowski. W dalszej kolejności głos zabrali: Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło, Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Kamieniu Pomorskim Roman Pintal, oraz wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa. Po przemówieniach delegacje oraz zaproszeni goście wśród których znaleźli się: radny Sejmiku Zachodniopomorskiego Artur Łącki, Starosta Kamieński Józef Malec, Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak, Wiceburmistrz Golczewa Andrzej Swatowski delegacja Gminy Wolin, złożyli pod pomnikiem wiązanki kwiatów. Jak co roku obecni byli żołnierze z Jednostki Wojskowej 50 18 z Dziwnowa oraz Orkiestra Wojskowa w Szczecinie.

 

 

więcej »

03-09-2019

Kondolencje

Panu Markowi Maślakowi Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Benicach

      wyrazy najgłębszego współczucia z powodu  śmierci Matki składają:

        Starosta Kamieński               Przewodniczący Rady Powiatu

       Józef Malec                           Sebastian Mamzer

      Pracownicy Wydziału Edukacji Kultury i Sportu

 

więcej »

30-08-2019

Nadanie stopnia zawodowego nauczyciela mianowanego

    W poniedziałek 26 sierpnia odbyła się w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim uroczystość nadania stopnia zawodowego, nauczyciela mianowanego Panu Łukaszowi Szpakowi. Starosta Józef Malec wręczył nauczycielowi przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie akt...

więcej »

30-08-2019

Plakat promujący Piknik Rodzinny z okazji 20- lecia Powiatu Kamieńskiego

więcej »

28-08-2019

80. ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ ZAPROSZENIE

      W imieniu Społecznej Powiatowej Rady Kombatanckiej przy Staroście Kamieńskim oraz Komitetu Organizacyjnego Świąt Historycznych, Państwowych i...

więcej »

26-08-2019

Program Pikniku Rodzinnego z okazji 20- lecia Powiatu Kamieńskiego

 

W szybkim tempie zbliża się dzień 14 września, dzień w którym zaplanowaliśmy Piknik Rodzinny.

Przedstawiamy Państwu jego program:

Rozpoczynamy już o godzinie 10:00 zawodami sportowymi dla najmłodszych, gdzie (na boisku ze sztuczną nawierzchnią) odbędzie się turniej piłki nożnej dla roczników 2003 i 2006. Następnie o godzinie 16:00 (na bieżni lekkoatletycznej) odbędą się biegi 3 i 4 latków na dystansie 40 metrów, biegi 5 i 6 latków na dystansie 100 metrów oraz biegi 7 i 12 latków na dystansie 200 metrów. Program sportowy będzie wzbogacony o: marsz nordic walking na dystansie 4000 metrów, bieg sztafetowy z balonem 4 x 100 metrów, a także rzut piłką lekarską na odległość. Każdy uczestnik turnieju sportowego otrzyma pamiątkowy medal a także poczęstunek. Więcej informacji na temat zawodów sportowych uzyskacie Państwo dzwoniąc pod numer telefonu 505 209 676.

Również o godzinie 10:00 wystartują XI Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Powiatu Kamieńskiego.

O godzinie 12:00 rozpoczną swoje prezentacje gminy Powiatu Kamieńskiego:

Gmina Świerzno: Zespół Ludowy Stuchowianki, Gmina Kamień Pomorski: Zespół Relax, Kasia Stryczek - wokalistka z Kamienia Pomorskiego, Gmina Golczewo: Grupa Teatralno- Kabaretowa Dystans, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Golczewskiej „Rozśpiewane Golczewo”, Gmina Dziwnów: Zespół Szkwał, Gmina Wolin: Ostromice Kapela, Gmina Międzyzdroje: Pati Blues.

O godzinie 15:00 oficjalnego rozpoczęcia Pikniku Rodzinnego, dokona Pan Józef Malec Starosta Kamieński.

W dalszej część Pikniku zaprezentują się zespoły: Zespół Wokalny Klubu Marynarki Wojennej Riwiera z Gdyni, Orkiestra Dęta Red Swing Low z Gryfic, Dwór Krzywoustego z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim. Przewidziany jest także pokaz sukien ślubnych, który przygotuje Pani Joanna Rucińska oraz pokazy taneczne Klubu Tańca Sportowego Focus i Szkoły Tańca Keep.

Wieczorem, występ zespołu Specyficzni z Goleniowa, rozpocznie blok koncertowy.

Około godziny 20:00 wystąpi gwiazda wieczoru Red Lipspolski zespół muzyczny wykonujący szeroko pojętą muzykę rockową. Grupa powstała w 2010 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty Łukasza Lazera i piosenkarki Joanny Lazer. Ich najbardziej znane utwory to: „To co nam było”, „Czarne i białe”, „Zanim odejdziesz”.

Kolejną atrakcją Pikniku będzie pokaz laserowy, który przygotuje firma Laser Sync z Kwidzyna.

Na zakończenie wystąpi discopolowy zespół Maxel, znany z takich przebojów jak: „Lekcja miłości”, „Nie jesteś sam”, „Lubię, lubię”.

Na sam koniec Pikniku, na dyskotekę pod chmurką, zaprosi nas DJ Mati.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, gości i przyjaciół Powiatu Kamieńskiego do udziału w Pikniku Rodzinnym.

 


 


 

więcej »

23-08-2019

Dyżur animatora - Program Społecznik na lata 2019-2021

W najbliższą środę tj. 28 sierpnia br. o godz. 16:30 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim przy ulicy Wolińskiej 9 w Kamieniu Pomorskim...

więcej »

22-08-2019

Przed nami święto sportowe w ramach projektu "Niech lekiem będzie sport"

Już za 24 dni widzimy się na Stadionie Miejskim w Kamieniu Pomorskim, gdzie w ramach Obchodów XX-lecia istnienia Powiatu Kamieńskiego...

więcej »

20-08-2019

Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia w Międzyzdrojach

więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5  [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 200   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia