19-09-2019

Akcja "Lokomotywa Uśmiechu" dotarła do Kamienia Pomorskiego

O godzinie 18:00 przed Halą Widowiskowo-Sportową w Kamieniu Pomorskim pan Józef Malec, Starosta Kamieński, pan Leszek Szefliński, Zastępca...

więcej »

18-09-2019

UROCZYSTA SESJA Z OKAZJI 20- LECIA POWIATU KAMIEŃSKIEGO

 

„Przypadł mi zaszczyt wypowiedzenia słów: Niniejszym otwieram IX uroczystą sesję Rady Powiatu w Kamieniu Pomorskim poświęconą 20 – leciu samorządu powiatowego”. Tymi słowami Sebastian Mamzer Przewodniczący Rady Powiatu w Kamieniu Pomorskim rozpoczął uroczystą sesję na której zgromadzili się samorządowcy, zaproszeni goście oraz mieszkańcy powiatu kamieńskiego, którzy w dniu 13 września 2019 roku, przybyli do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim. „20 - lecie powiatu kamieńskiego jest dla mnie chwilą szczególną, także z osobistych powodów. W roku 1999, gdy tworzyło się Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim rozpocząłem tu pracę jako referent Biura Rady. Pierwszy Starosta Kamieński Stefan Oleszczuk był moim pierwszym pracodawcą, a nieżyjący Antoni Aszkiełowicz, pierwszym Przewodniczącym Rady Powiatu. Po 20 latach stoję znów w tym miejscu, nadal związany z powiatem kamieńskim chociaż już w nieco innej roli”, kontynuował Sebastian Mamzer. Następnie głos zabrał Starosta Kamieński Józef Malec, który przypomniał najważniejsze inwestycje zrealizowane przez powiat kamieński. Odniósł się także do problemów, które przyszło rozwiązywać samorządowcom. W dalszej kolejności głos zabrali: Wicemarszałek Jarosław Rzepa, który mówił o współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego, Artur Łącki, radny sejmiku województwa zachodniopomorskiego – gratulował samorządowcom osiągnięć. Głos zabrał również Artur Balazs, który w 1999 roku był posłem i przedstawił kulisy reformy administracyjnej.

 

Kolejnym punktem programu było wręczenie odznaczeń, wyróżnień i podziękowań. Złotą Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego odznaczony został Krzysztof Atras, srebrnymi zaś Paweł Czapkin i Stefan Oleszczuk. Starosta Kamieński Józef Malec złożył podziękowania tym, którzy wspierali Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim: Tomaszowi Hincowi, Olgierdowi Geblewiczowi, Jarosławowi Rzepie, Arturowi Łąckiemu, Arturowi Balzasowi, Bronisławowi Cieślikowi, Romanowi Pintalowi, Wojciechowi Celińskiemu i Jolancie Janik. Podziękował również starostom poprzednich kadencji: Stefanowi Oleszczukowi, Krzysztofowi Marciniakowi, Pawłowi Czapkinowi oraz Beacie Kiryluk. Podziękowania otrzymały również instytucje: Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Polskie Stowarzyszenie Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kamieniu Pomorskim, Stowarzyszenie Centrum Słowian i Wikingów- Jomsborg- Wineta w Wolinie, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów w Kamieniu Pomorskim, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych Koło w Kamieniu Pomorskim.

Starosta Kamieński złożył podziękowania najdłużej pracującym w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim pracownikom: Anettcie Byczkowskiej, Ewie Feret, Krystynie Gogacz, Alfredzie Gorzkiewicz, Sabinie Kłosowskiej, Ziemowitowi Krzyżanowskiemu, Dorocie Witczańskiej, Markowi Warzbińskiemu. Na zakończenie uroczystej sesji miała miejsce część artystyczna. Wystąpił w niej obchodzący 35- lecie działalności artystycznej zespół „Stawnianki” oraz chór „Swierzno Śpiewa” pod kierownictwem Brygidy Boreckiej. Starostwo Powiatowe w Kamieniu Pomorskim dziękuje Zespołowi Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim za współorganizację i obsługę uroczystej sesji.

 


 

 

więcej »

17-09-2019

UMOWY NA INFRASTRUKTURĘ DROGOWĄ PODPISANE

w dniu 16 września 2019roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim, Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc i Starosta Kamieński Józef Malec podpisali dwie umowy. Pierwsza na kwotę 1 302 763 zł, druga, na kwotę 934 309 złotych. Pierwsza umowa jest przeznaczona na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 1024Z Gostyń - Pobierowo - I etap. Druga zaś na przebudowę drogi powiatowej nr 1039Z w granicach Powiatu Kamieńskiego Kłęby - Włodzisław - II etap. Także Burmistrzowie gmin przynależnych do Powiatu Kamieńskiego podpisali umowy na inwestycje drogowe w swoich gminach. Łączna kwota dofinansowania dla naszych inwestycji to ponad pięć milionów dwieście tysięcy złotych. Gmina Świerzno otrzyma 1 144 279,64 zł dofinansowania, Gmina Golczewo 620 672,24 zł, Gmina Międzyzdroje 665 809,35 zł, Gmina Dziwnów 565 070 zł. Cieszę się, że udało się doprowadzić do sytuacji, że wszystkie wnioski złożone w trakcie naboru otrzymały dofinansowanie rządowe. Mam nadzieję, że inwestycje zostaną sprawnie zrealizowane i będziemy mogli przystąpić do kolejnego dofinansowania –  powiedział wojewoda Tomasz Hinc. Na zakończenie uroczystości Starosta Józef Malec podziękował Wojewodzie za dwadzieścia lat owocnej współpracy pomiędzy Zachodniopomorskim Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie a Starostwem Powiatowym w Kamieniu Pomorskim.

 

 

więcej »

16-09-2019

W czwartek Lokomotywa Uśmiechu dotrze do Kamienia Pomorskiego

W najbliższy czwartek tj. 19 września br. około godziny 18:00 rozpędzona Lokomotywa Uśmiechu dotrze do Kamienia Pomorskiego. Serdecznie zapraszamy...

więcej »

13-09-2019

ODSZEDŁ HENRYK GRZYBOWSKI

Z wielkim żalem informujemy, że  w dniu 12 września  2019 roku odszedł Henryk Grzybowski,  Radny III kadencji Rady Powiatu w Kamieniu Pomorskim; Długoletni...

więcej »

10-09-2019

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego - Uczniowski Klub Sportowy Wyspa

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania uwag do oferty złożonej w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na realizację...

więcej »

10-09-2019

Za nami 6. edycja "Śledzia po Międzyzdrojsku"

 

Międzyzdroje w swej historii nie mają tradycji dożynkowego świętowania plonów. Dziedzictwo kulturowe Gminy Międzyzdroje opiera się na rybołówstwie i morzu. Stąd pomysł zakończenia letniego sezonu poprzez organizację rodzinnego festynu z elementami regionalnymi, w formie otwartego konkursu kulinarnego na Śledzia po Międzyzdrojsku.

6. edycja Pikniku Rodzinnego „Śledź po Międzyzdrojsku” odbyła się w sobotę 7 września br. w amfiteatrze. Podczas pikniku można było skosztować dań rybnych, uczestniczyć w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez Jakuba Steuermarka czy też wziąć udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Woliński Park Narodowy. Znany widzom programu „Pytanie na śniadanie” Jakub Steuermark w trakcie trwania imprezy poprowadził dwa warsztaty kucharskie, w których królowały dania z ryb i wieprzowiny. Gotowe potrawy, serwowane były uczestnikom warsztatów i zdobyły ich uznanie.

 

więcej »

10-09-2019

RED LIPS GWIAZDĄ PIKNIKU RODZINNEGO

 Red Lips – polski zespół muzyczny wykonujący szeroko pojętą muzykę rockową. Grupa powstała w 2010 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty Łukasza Lazera i piosenkarki Joanny Lazer . Skład zespołu współtworzą ponadto: perkusista Marek Sieroszewski W 2013 Roku, Szturmem Podbili Polskie Stacje Radiowe Hitem...

więcej »

06-09-2019

80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ W MIĘDZYZDROJACH

 

W przededniu rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, 31 sierpnia 2019 o godz. 16:00 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbył się wernisaż Wystawy Historycznej upamiętniającej 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Pomysłodawcą powstania wystawy są harcerze z Hufca Ziemi Wolińskiej ZHP we współpracy ze Stowarzyszeniem „Archeozdroje”, Międzynarodowym Domem Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną oraz Fundacją Centrum Inicjatyw Regionalnych i Międzynarodowych. Przy pomocy i wsparciu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, portalu internetowego Społeczność Międzyzdroje oraz mieszkańcy Gminy Międzyzdroje, którzy mocno zaangażowali się w powstanie wystawy. Wystawa powstała na bazie eksponatów i dokumentów, które pochodziły z byłej Izby Pamięci    prowadzonej przez śp. Pana Bronisława Chmielowskiego i Jego Żonę Reginę Chmielowską

 

  

 

 

 

więcej »

04-09-2019

DOFINANSOWANIE DO DRÓG POWIATOWYCH

Dobre informacje dotarły do nas z Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Na opublikowanej ostatnio liście dofinansowań Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2019 znalazły się dwie inwestycje Powiatu Kamieńskiego. Pierwsza to „Przebudowa drogi powiatowej nr 1039Z w granicach Powiatu Kamieńskiego Kłęby - Włodzisław - II etap”. Zadanie to zostanie dofinansowane kwotą 934 309, 30 złotych co stanowi 50 procent inwestycji wartej 1 868 619, 30 złotych. W ramach tej inwestycji planowany jest trzeci etap w miejscowość Kłęby. 28 sierpnia został złożony wniosek o dofinansowanie do Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020. Projekt jest w trakcie realizacji, głównym wykonawcą jest szczeciński oddział firmy STRABAG. Warto dodać, że projekt otrzymał również wsparcie finansowe, pochodzące z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji rolnej z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego.

Drugie dofinansowanie otrzymało zadanie „Przebudowa drogi powiatowej nr 1024Z Gostyń - Pobierowo - I etap” w 2019 roku inwestycja otrzyma 366 266, 54 złotych dofinansowania a w 2020 roku, 936 497, 08 złotych. Całkowita wartość projektu wynosi 2.789.305,31 zł złotych.

więcej »

03-09-2019

Spotkanie Kombatantów z Samorządowcami

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim odbyło się spotkanie Kombatantów z Samorządowcami i zaproszonymi gośćmi. Spotkanie było kolejnym etapem uroczystości związanych z 80 Rocznicą Wybuchu II Wojny Światowej. Na zaproszenie Pana Bronisława Cieślika - Przewodniczącego Powiatowej Rady Kombatanckiej gościliśmy Panią Prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i BWP Urszulę Madejską, która wręczyła odznaczenia za zasługi dla Związku Kombatantów RP i BWP.

Za „Wybitne Zasługi dla Związku Kombatantów RP i BWP'' odznaczeni zostali:Pani Jadwiga Abramowicz, Pani Wanda Jakubowska, Pan Grzegorz Kurka oraz  Pan Roman Rączkowski. Medalem za „Zasługi dla Związku Kombatantów RP i BWP” odznaczeni zostali: Pani Joanna Piwińska oraz Panowie Stanisław Konopski, Ryszard Hałas, Ryszard Truszkiewicz, Ryszard Szeszko i Piotr Kiełpiński. Gratulacje odznaczonym przekazali Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa, Radny Sejmiku Zachodniopomorskiego Artur Łącki oraz Starosta Kamieński Józef Malec.

 

więcej »

03-09-2019

więcej »

03-09-2019

Uroczystości na Cmentarzu Wojennym w Kamieniu Pomorskim

W dniu 2 września 2019 roku na Cmentarzu Wojskowym w Kamieniu Pomorskim odbyła się uroczystość związana z 80 Rocznicą Wybuchu II Wojny Światowej. Niemiecki atak na Polskę polegał przede wszystkim na uderzeniu lotniczym na główne cele, czyli na lotniska, węzły komunikacyjne, otwarte miasta, w tym na Warszawę. Celem jego było - tak jak to powtarzało się w późniejszych kampaniach - zniszczenie lotnictwa i komunikacji przeciwnika, dezorganizacja jego zaplecza. Dowództwo niemieckie zastosowało także zasadę koncentracji sił - zwłaszcza pancernych - na najważniejszych kierunkach uderzenia, uzyskując tam miażdżącą przewagę sił i środków. Pierwszy etap wojny, nazywany wojną obronną Polski lub tradycyjnie "kampanią wrześniową", rozpoczęło formalnie wejście wojsk niemieckich na terytorium Wolnego Miasta Gdańska, choć w istocie jako pierwsze miasto w Polsce zbombardowano Wieluń. Kampania wrześniowa skończyła się klęską Polski. 17 września do wojny włączył się ZSRR, zajmując wschodnie terytorium II Rzeczypospolitej, w myśl układu Ribbentrop-Mołotow.

Kamieńskie uroczystości rozpoczęły się polową Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, którą celebrował Ksiądz Dziekan Dariusz Żarkowski. W dalszej kolejności głos zabrali: Burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło, Prezes Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Kamieniu Pomorskim Roman Pintal, oraz wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Jarosław Rzepa. Po przemówieniach delegacje oraz zaproszeni goście wśród których znaleźli się: radny Sejmiku Zachodniopomorskiego Artur Łącki, Starosta Kamieński Józef Malec, Burmistrz Dziwnowa Grzegorz Jóźwiak, Wiceburmistrz Golczewa Andrzej Swatowski delegacja Gminy Wolin, złożyli pod pomnikiem wiązanki kwiatów. Jak co roku obecni byli żołnierze z Jednostki Wojskowej 50 18 z Dziwnowa oraz Orkiestra Wojskowa w Szczecinie.

 

 

więcej »

03-09-2019

Kondolencje

Panu Markowi Maślakowi Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Benicach

      wyrazy najgłębszego współczucia z powodu  śmierci Matki składają:

        Starosta Kamieński               Przewodniczący Rady Powiatu

       Józef Malec                           Sebastian Mamzer

      Pracownicy Wydziału Edukacji Kultury i Sportu

 

więcej »

30-08-2019

Nadanie stopnia zawodowego nauczyciela mianowanego

    W poniedziałek 26 sierpnia odbyła się w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim uroczystość nadania stopnia zawodowego, nauczyciela mianowanego Panu Łukaszowi Szpakowi. Starosta Józef Malec wręczył nauczycielowi przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie akt...

więcej »

« poprzednie 1 2 3 4 5 6 7  [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 202   następne »
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia