II Nocna Trzebieszka Biegowa przeszła do historii

Dodane przez Marek Szymański - pon., 04/07/2022 - 22:11

Kategoria

W minioną sobotę, 2 lipca do Trzebieszewa znów przybyli licznie biegacze i biegaczki z całej Polski, aby wziąć udział w biegu "II Nocna Trzebieszka Biegowa". W wydarzeniu uczestniczyło łącznie 82 zawodników, przy czym 50 procent stanowiły kobiety.

Bieg, który, mimo stosunkowo krótkiego dystansu, bo zaledwie 7 kilometrów, potrafi sponiewierać, ale potrafi też dać olbrzymią satysfakcję z faktu ukończenia.

Zwycięzcą tegorocznej edycji biegu został Tomasz Waszczuk, który pokonał 7 km w czasie 27 minut i 38 sekund, tym samym ustanawiając rekord trasy. Natomiast wśród kobiet z czasem 31 minut i 23 sekundy zwyciężyła Małgorzata Krynicka-Grzyb.

Klasyfikacja generalna kobiet:
I miejsce - Małgorzata Krynicka-Grzyb, Trzebiatów - 00:31:23
II miejsce - Dorota Kowalska, KB Kamień Pomorski - 00:35:29
III miejsce - Anna Wróblewska, KB Kamień Pomorski - 00:38:50

Klasyfikacja generalna mężczyzn:
I miejsce - Tomasz Waszczuk, Waszczuk Team - 00:27:38
II miejsce - Kamil Hołub, MLUKS Trzebiatów - 00:28:23
III miejsce - Igor Dąbkowski, LUKS Bałtyk Dziwnów - 00:30:16

- Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy w sobotę, zameldowali się na starcie "II Nocna Trzebieszka Biegowa". Udział tak dużej liczby biegaczy i biegaczek sprawił Nam mnóstwo radości. Mamy nadzieję, że na długo w Waszych sercach pozostanie Nasza impreza i za rok będzie Was jeszcze więcej - mówi Marek Szymański, Prezes Klubu Biegacza Kamień Pomorski.


Dotychczasowi zwycięzcy - 7 km:

Mężczyźni:
2022 - Tomasz Waszczuk, Waszczuk Team - 00:27:38
2021 - Adrian Kos, Smolec - 00:27:59

Kobiety:
2022 - Małgorzata Krynicka-Grzyb, Trzebiatów - 00:31:23
2021 - Małgorzata Krynicka-Grzyb, Trzebiatów - 00:31:29

Dziękujemy za pomoc w organizacji "II Nocna Trzebieszka Biegowa" wszystkim strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzebieszewie; członkom Klubu Biegacza Kamień Pomorski; członkom Koła Gospodyń Wiejskich w Trzebieszewie, Sołectwu Trzebieszewo, Łukaszowi Przybyszowi oraz Katarzynie Otoka z firmy Sport-Time, a także naszym sponsorom bez, których nasz bieg by się nie odbył: Lasom Państwowym, Marszałkowi Województwa Zachodniopomorskiego, Zarządowi Powiatu w Kamieniu Pomorskim, Przewodniczącemu Rady Powiatu Kamieńskiego - Sebastianowi Mamzerowi, Burmistrzowi Kamienia Pomorskiego - Stanisławowi Kuryłło, Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej w Kamieniu Pomorskim, Piekarni&Cukierni Bojzan, Kreatywnemu Garażowi, Etno Cafe, PHU HYDRO Emil Foleżyński oraz Usługa i Naprawa Pojazdów Mechanicznych Henryk Bysiak Kamień Pomorski.