Być maturzystą w czasach pandemii… zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

Dodane przez Marek Szymański - pt., 30/04/2021 - 14:56

Kategoria

Rokrocznie, wraz z końcem kwietnia, maturzyści szkół ponadpodstawowych spotykali się ze swoimi wychowawcami i nauczycielami na uroczystości zakończenia roku szkolnego po odbiór świadectw. Pandemia przerwała jednak tę tradycję. Powtarzając słynne już: „w związku z zaistniałą sytuacją…” absolwentki i absolwentów pożegnano w inny sposób.

30 kwietnia br. zakończył się kolejny rok szkolny dla uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych w Powiecie Kamieńskim. Z powodu panującej pandemii oficjalne zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas maturalnych nie we wszystkich szkołach odbyło się jednakowo. Dyrektorzy placówek byli osobami decyzyjnymi w sprawie formy ich przeprowadzenia. Część uczniów uczestniczyła w tych uroczystościach wirtualnie, za pomocą  łącz internetowych. W niektórych szkołach odbyły się kameralne uroczystości z udziałem niewielkiej liczby gości  z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

Józef Malec Starosta Kamieński wraz z Wicestarostą Joanną Piwińską uświetnili te wydarzenia swoją obecnością wręczając nagrody  najlepszym absolwentom  Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Kamieniu Pomorskim, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Kamieniu Pomorskim, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Benicach oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wolinie.

Teraz przed naszymi maturzystami największe wyzwanie tego roku szkolnego – egzamin dojrzałości, który rozpocznie się tuż po majowym świątecznym weekendzie.

Wszystkim przystępującym do matury życzymy powodzenia. Zmierzycie się z najważniejszym egzaminem w życiu, otwierającym drzwi do Waszej przyszłości. Życzymy aby wyniki, które osiągniecie, spełniły Wasze oczekiwania i dały możliwość realizacji życiowych planów.

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych